Επιστρέφει στο νοσοκομείο Κέρκυρας ο Χρ. Μπούκας
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/screenshot_101700157791.jpg?crop=800,480)
Χρυσόστομος Μπούκας
16 Nov 2023
/ 19:39
Από τις Δευτέρα 20/11 μέχρι την Κυριακή 31/12
ΚΕΡΚΥΡΑ. Στα παλιά «λημέρια» επιστρέφει ο παθολόγος Χρυσόστομος Μπούκας από τη Δευτέρα 20/11 μέχρι το τέλος του έτους. Με εμπειρία δεκαετιών, ο γιατρός θα συνδράμει στη λειτουργία της Παθολογικής Κλινικής του νοσοκομείου ως εξωτερικός συνεργάτης.
Ο Χρ. Μπούκας διετέλεσε για χρόνια διευθυντής της Παθολογικής Κλινικής Κέρκυρας, πρόεδρος της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Κέρκυρας και δημοτικός σύμβουλος.