Ένδειξη ευγνωμοσύνης από τους Ουκρανούς στην Κέρκυρα
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/oukrania mon repo 11650196053.jpg?crop=800,480)
Ουκρανία
17 Απριλίου 2022
/ 14:35
Καθαρισμός στο Μον Ρεπό και στο Καρδάκι
ΚΕΡΚΥΡΑ. Με μια συμβολική κίνηση αναγνώρισης της προσφοράς, η Ουκρανική Κοινότητα θέλησε να ανταποδώσει το καλό, με εθελοντικό καθαρισμό στο Μον Ρεπό και στην παραλία Καρδάκι.
![oukrania mon repo 21650196053](https://enimerosi.com/photos/oukrania%20mon%20repo%2021650196053.jpg)
Η πρόεδρος της Ουκρανικής Κοινότητας Λαρίσα Κουλιάσα δημοσίευσε στα κοινωνικά δίκτυα «είμαστε ευγνώμονες για τη στήρiξη των προσφύγων της Ουκρανίας. Σε απάντηση αυτού, διοργανώσαμε το Σάββατο του Λαζάρου, εθελοντικό καθαρισμό του πάρκου του Μον Ρεπό και της παραλίας Καρδάκι».
![oukrania mon repo 21650196053](https://enimerosi.com/photos/oukrania%20mon%20repo%2021650196053.jpg)
Η πρόεδρος της Ουκρανικής Κοινότητας Λαρίσα Κουλιάσα δημοσίευσε στα κοινωνικά δίκτυα «είμαστε ευγνώμονες για τη στήρiξη των προσφύγων της Ουκρανίας. Σε απάντηση αυτού, διοργανώσαμε το Σάββατο του Λαζάρου, εθελοντικό καθαρισμό του πάρκου του Μον Ρεπό και της παραλίας Καρδάκι».