Η Βυζαντινή Χορωδία έκοψε την πίτα της
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/pita_vizantini_xorodia1674984758.jpg?crop=800,480)
Βυζαντινή Χορωδία
29 Ιανουαρίου 2023
/ 11:30
ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΩΝΑΚΗ
Τους παρισταμένους προσφώνησε ο πρόεδρος της Χορωδίας, Βασίλειος Γεωργάτος
ΚΕΡΚΥΡΑ. Με μια σεμνή εκδήλωση έκοψε την πίτα της το απόγευμα του Σαββάτου 28/1 η Βυζαντινή Χορωδία Κερκύρας, στην αίθουσα του Ι. Ναού Υ.Θ. Ελεούσης της Ενορίας Ποταμού.
![](https://enimerosi.com/photos/325856130_514131247429466_5853303071441012576_n1674985451.jpg)
Την ακολουθία της ευλογίας τέλεσε ο Πανοσιολ. Αρχιμ. π. Θεολόγος Σκορδίλης, ο οποίος ευχήθηκε στα μέλη και τους φίλους της Χορωδίας, μαζί με τον Διάκονο π. Νικόλαο Σκορδίλη.
![](https://enimerosi.com/photos/bizantini%20xorodia1674985222.jpg)
Τους παρισταμένους προσφώνησε ο πρόεδρος της Χορωδίας, Βασίλειος Γεωργάτος. Στη συνέχεια η Χορωδία έψαλλε επίκαιρους εκκλησιαστικούς 'ύμνους. Στο τέλος της εκδήλωσης ο χοράρχης απηύθυνε χαιρετισμό.
![](https://enimerosi.com/photos/325856130_514131247429466_5853303071441012576_n1674985451.jpg)
Την ακολουθία της ευλογίας τέλεσε ο Πανοσιολ. Αρχιμ. π. Θεολόγος Σκορδίλης, ο οποίος ευχήθηκε στα μέλη και τους φίλους της Χορωδίας, μαζί με τον Διάκονο π. Νικόλαο Σκορδίλη.
![](https://enimerosi.com/photos/bizantini%20xorodia1674985222.jpg)
Τους παρισταμένους προσφώνησε ο πρόεδρος της Χορωδίας, Βασίλειος Γεωργάτος. Στη συνέχεια η Χορωδία έψαλλε επίκαιρους εκκλησιαστικούς 'ύμνους. Στο τέλος της εκδήλωσης ο χοράρχης απηύθυνε χαιρετισμό.
ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΩΝΑΚΗ
Εργάζεται στις Εκδόσεις Ενημέρωση από το 1990 σε θέσεις υψηλής ευθύνης. Ειδικεύεται στις δημόσιες σχέσεις, το ελεύθερο και το καλλιτεχνικό ρεπορτάζ.