Η Χορωδία του 7ου Γυμνασίου επισκέφθηκε την Πινακοθήκη του Δήμου Κεντρικής Κέρκυρας
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/1712919997b6bfa37ffb219864f487beca0ab18894.jpg?crop=800,480)
"Η Χορωδία κατέκτησε το 2ο Βραβείο στους "Αγώνες Τέχνης - Πανελλήνιοι Μαθητικοί Καλλιτεχνικοί Αγώνες / Κατηγορία: Μουσική" που πραγματοποιήθηκε τον Μάρτιο στη Θεσσαλονίκη, με τη συμμετοχή 52 σχολείων"
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/naok1688475834.jpg)
ΚΕΡΚΥΡΑ. Όπως γνωστοποίησε με ανάρτησή τα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης η Πινακοθήκη του Δήμου Κεντρικής Κέρκυρας, τους χώρους της επισκέφθηκε η Χορωδία του 7ου Γυμνασίου Κέρκυρας. Συγκεκριμένα αναφέρει:
Είναι οι "Φιοράντες", η Χορωδία του 7ου Γυμνασίου Κέρκυρας, που επισκέφθηκε την Πινακοθήκη συνοδευόμενη από τους εκπαιδευτικούς Σμαράγδα Παπατσάκωνα και Κωστή Θεοδωρίδη.
Η Χορωδία κατέκτησε το 2ο Βραβείο στους "Αγώνες Τέχνης - Πανελλήνιοι Μαθητικοί Καλλιτεχνικοί Αγώνες / Κατηγορία: Μουσική" που πραγματοποιήθηκε τον Μάρτιο στη Θεσσαλονίκη, με τη συμμετοχή 52 σχολείων.
Κάτι όμορφο προετοιμάζεται και θα παρουσιαστεί στο χώρο...
ΦΩΤΟ@ FB ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗ ΔΗΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/xenonas_nikola306x3061643739437.jpg)