Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λακώνων κόβει την πίτα του
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/17038381067e1779419a9cc400363a27365ec1754a.jpg?crop=800,480)
Συμμετέχει η Φιλαρμονική και η Χορωδία Λακώνων με γιορτινά κάλαντα
ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λακώνων διοργανώνει γιορτή για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας η οποία θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 31 Δεκεμβρίου στις 19:00 στην πλατεία του χωριού. Συμμετέχει η Φιλαρμονική και η Χορωδία Λακώνων με γιορτινά κάλαντα. Στη γιορτή θα υπάρχει κέρασμα για όλους καθώς και ο Άγιος Βασίλης με δώρα για τα μικρά παιδιά.
ΦΩΤΟ@ertnews.gr
ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΩΝΑΚΗ
Εργάζεται στις Εκδόσεις Ενημέρωση από το 1990 σε θέσεις υψηλής ευθύνης. Ειδικεύεται στις δημόσιες σχέσεις, το ελεύθερο και το καλλιτεχνικό ρεπορτάζ.