ΤΟΠΙΚΑ: Ο Όλυμπος 6-2 τον Κεραυνό… νίκες ΠΑΟΣ και Περιβολίου

ΤΟΠΙΚΑ: Ο  Όλυμπος 6-2 τον Κεραυνό… νίκες ΠΑΟΣ και Περιβολίου

Από το σημερινό ματς Φοίνικες – ΑΕ Φαιάκων 1-4 ΦΩΤΟ: Α. Καρύδης

Η 12η αγωνιστική των τοπικών πρωταθλημάτων σε Α΄ και Β΄ κατηγορία ξεκίνησε το Σάββατο όπου είχαμε ενδιαφέροντα ματς και αρκετά γκολ

21
Ιανουαρίου / 2023

Η 12η αγωνιστική των τοπικών πρωταθλημάτων σε Α΄ και Β΄ κατηγορία ξεκίνησε το Σάββατο όπου είχαμε ενδιαφέροντα ματς και αρκετά γκολ, ενώ θα ολοκληρωθεί την Κυριακή.

Στην Α΄ κατηγορία είχαμε την ημέρα των φιλοξενούμενων αφού κέρδισαν και οι τρεις, με ΠΑΟΚ και Οδυσσέα να προβληματίζουν, ενώ ο Όλυμπος ξέσπασε στον Κεραυνό Αγ. Νικολάου.

 Στη Β΄ κατηγορία η ΑΕ Φαιάκων είναι ασταμάτητη νίκησε εκτός έδρας και τους Φοίνικες, ενώ σε εξέλιξη είναι ο μεγάλης βαθμολογικής αξίας αγώνας ανάμεσα σε Βολίδα και Μπενίτσες που ξεκίνησε στις 6μ.μ.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα , το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α’  Ε.Π.Σ.Κ.
Πρόγραμμα  (12η αγωνιστική)
Σάββατο
ΠΑΟ Κορακιάνας –  Αναγέννηση Περιβολίου       0-3
Οδυσσέας Αυλιωτών – ΠΑΟ Σφακιανάκης             1-3
Κεραυνός Αγ. Νικολάου – Όλυμπος                        2-6
Κυριακή 22 Γενάρη 2023 ώρα 15.00
ΑΟ Παξοί – Κρόνος Αργυράδων  13.00
Ολυμπιάδα Καρουσάδων – ΑΟ Κάβος
ΑΟ Κέρκυρα – Θιναλιακός
Αχιλλέας ΝυμφώνΟΦΑΜ
 
Βαθμολογία
Θιναλιακός                        26
Αναγ. Περιβολίου            23
ΑΟ Κέρκυρα                      21
Αχιλλέας                            21
ΟΦΑΜ                                19
Όλυμπος                            19
Κρόνος Αργυράδων        17
Κερ. Αγ. Νικολάου           14
ΠΑΟ Σφακιανάκης           14
Ολυμπιάδα                        13
ΑΟ Παξοί                           11
ΠΑΟ Κορακιάνας             8
ΑΟ Κάβος                           7
Οδυσσέας                          3
*ΑΟ Παξοί και ΠΑΟΚ έχουν από ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς
 
Β’  Βόρειος Όμιλος
Πρόγραμμα (12η αγωνιστική)
Σάββατο
ΑΟ Φοίνικες  –  ΑΕ Φαιάκων                       1-4
Δίας Κασσιόπης  – ΓΕ Παλαιοκαστριτών  0-1
ΑΕ Κανονιού   –  ΑΟ Κοντόκαλι     α.α.     3-0
Κυριακή 22 Γενάρη 2023
15.00 Εθν. Περουλάδων –  Ατρόμητος Άφρας     
12.00 Ηρακλής Σφακερών – Αστ. Σπαρτύλα         
 
Βαθμολογία
ΑΕ Φαιάκων                      36
Δίας Κασσιώπης               30
Εθνικός Περουλάδων     25
ΑΟ Φοίνικες                      17
ΓΕ Παλαιοκαστριτών       16
Ηρακλής Σφακερών        15
Ατρόμητος Άφρας           10
ΑΕ Κανονιού                     12
Αστέρας Σπαρτύλα          5
ΑΟ Κοντόκαλι     δεν μετέχει
 
Β’ Ε.Π.Σ.Κ. Νότιος Όμιλος
Πρόγραμμα (12η αγωνιστική)
Σάββατο
Κερ. Δραγωτινών – Αστ.  Μωραϊτίκων     1-6
18.00 Βολίδα – ΑΠΣ Μπενίτσες   
Κυριακή 22 Γενάρη 2023
12.00 ΑΟ Βασιλάτικα –  Ομόνοια                            
15.00 Μέγας Αλέξανδρος – Θύελλα                       
12.00 Ηρακλής Αγίων Δέκα – ΑΕ Καναλίων           
 
Βαθμολογία
ΑΠΣ Μπενίτσες                30
Ομόνοια                             28
Βολίδα                                24
Ηρακλής Αγίων Δέκα      20
Αστέρας Μωραϊτίκων     20
Μέγας Αλέξανδρος         19
Θύελλα                               12
ΑΕ Καναλίων                     4
ΑΟ Βασιλάτικα                  4
Κεραυνός Δραγωτινών   3

ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ