Χωρίς εκπλήξεις η πρεμιέρα του Κύπελλο της ΕΠΣΚ

Η ομάδα του Κεραυνού Αγ. Νικολάου όπως παρατάχθηκε στο γήπεδο του Ολύμπου κόντρα στον ΠΑΟ Κορακιάνας για την 1η φάση του κυπέλλου
ΚΥΠΕΛΛΟ
28 Σεπτεμβρίου 2024 / 19:32

Στο γήπεδο των Αυλιωτών ο χαρισματικός σκόρερ Β. Τσεναβανέδης συνεχίζει να φορτώνει τέρματα τους αντιπάλους, μάλιστα πέτυχε κάτι που δείχνει ασύλληπτο, κατάφερε στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς  (2΄, 7΄, 10΄) να σκοράρει τρεις φορές να κάνει το 0-3 για την ΑΕ Λευκίμμης και ουσιαστικά να τελειώσει εκεί το ματς, ενώ με τέρματα του Κυπτίου 31΄και Μπουντάνι στο 45΄ το ημίχρονο τελείωσε 0-5, ενώ ο Τσεβανέδης με την έναρξη του β΄μέρους έκανε το 0-6 πετυχαίνοντας καρέ τερμάτων.

Ο Ατρόμητος Στρογγυλής με αντίπαλο την ΑΕ Καναλίων/ΑΟ Λιαπάδων στο γήπεδο του Σκριπερού, πήρε την πρόκριση με τέρμα που πέτυχε στο 90΄. Ο ΠΑΟ Σφακιανάκης εύκολα με 0-4 απέκλεισε την νεοσύστατη Β΄ ομάδα του Θιναλιακού.

Στο γήπεδο του Ολύμπου ανώτερος, όπως δείχνει και το τελικό σκορ ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου προηγήθηκε 0-3 στο ημίχρονο και πέτυχε νίκη πρόκριση με τελικό 1-5. Για τους νικητές τα γκολ πέτυχαν, στο 3'  ο Ανδρονικοπουλος στο 9' ο Μπασιάς, στο 40' και 57' ο Καλησπεράτης και στο 64' ο Βλαχόπουλος.

Ο Κρόνος ανώτερος προηγήθηκε με τον Γκίτση στο 12΄και με τέρματα του Βλάσση στο 37΄ και 54΄ νίκησε τον Αχιλλέα Νυμφών με 3-0 και τον άφησε εκτός κυπέλλου, αλλά έχασε τον Βλάσση που αποβλήθηκε στο τέλος με 2η κίτρινη κάρτα.