Σάββατο 11.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Α΄ Κατηγορία Βορειοδυτικής Ελλάδος: Έχασε στο Αγρίνιο ο Φαίακας, 72-61 από τον Κρόνο

ΜΠΑΣΚΕΤ
28 Απριλίου 2024 / 09:59

Ο αγώνας ήταν χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο Φαίακας με 8 νίκες ως τώρα πέτυχε την παραμονή του στην κατηγορία,

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής για την Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ, ο Φαίακας έχασε στο Αγρίνιο από τον Κρόνο με 72-61. Οι γηπεδούχοι είχαν ένα καλό ξεκίνημα και ξέφυγαν 9 πόντους στο δεκάλεπτο, μείωσε σε 33-28 στο ημίχρονο η κερκυραϊκή ομάδα, αλλά ένα επί μέρους 23-13 στο τρίτο δεκάλεπτο έδωσε προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους.

Ο αγώνας ήταν χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο Φαίακας με 8 νίκες ως τώρα πέτυχε την παραμονή του στην κατηγορία, ο Κρόνος είναι 4ος. Ο Αγιούς με 27 πόντους και τέσσερα τρίποντα ήταν ο σκόρερ του ματς.

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 33-28, 56-41, 72-61

Διαιτητές: Ασημάκη-Διαμάντης

Κρόνος Αγρινίου (Μπουρνάζος - Παπαθανασόπουλος): Παπαθανασόπουλος Δ. 17(1), Παπαθανασόπουλος Αλ. 3(1), Μαυροφρύδης 2, Παπαθανασόπουλος Ι. 8 (1), Κατερινόπουλος 15(3), Μπουρνάζος Σ., Γκρίζης 8, Καμζέλας, Μπουρνάζος Ε., Τσέπας Κ. 19(1).

Φαίακας (Καραγιάννης): Αγιούς 27(4), Μοσχοβίτης 5, Γιαννούλης 2,  Γραμμένος 4, Ούστογλου 12, Θεόδοτος 9(1), Χατζηιωάννου 2.

ΦΩΤΟ@ Σπύρος Πίκουλας, από το ματς του α΄γύρου ανάμεσα σε Φαίακα και Κρόνο Αγρινίου