Κυριακή 19.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Χάντμπολ Α2 Ανδρών: Έχασε από τον Αλέξανδρο 30-21 ο Φαίακας στην Αξιούπολη

ΧΑΝΤΜΠΟΛ
09 Δεκεμβρίου 2023 / 21:15

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών ο Φαίακας πήγε στην Αξιούπολη να αντιμετωπίσει τον τοπικό Αλέξανδρο, με απουσίες. Αυτό αλλά και η ποιότητα του αντιπάλου ήταν αρκετό ώστε να φύγει ηττημένος από το γήπεδο με 30-21, μια ήττα βέβαια  που δεν στοιχίζει στην Κερκυραϊκή ομάδα.

Οι παίκτες του Φαίακα ήταν πολύ καλοί σε όλη τη διάρκεια του α΄ μέρους, όπου και το σκορ ήταν ισόπαλο 12-12. Όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί επιθετικά, εκμεταλλεύτηκαν και τις απουσίες και με νταμπλ σκορ 18-9, έφτασαν στο τελικό 30-21.

Η παρουσία του Κώστα Τσιλιμπάρη στο γήπεδο με την αποστολή του Φαίακα ήταν κάτι ξεχωριστό για τον κόσμο που αγαπάει το χάντμπολ και είδε τον κορυφαίο σε διακρίσεις και παρουσία στο Ελληνικό χάντμπολ αθλητή να είναι με την Κερκυραϊκή ομάδα. Λογικό είναι πολλά παιδιά (και όχι μόνο) να θέλουν μια φωτογραφία μαζί του, ενώ πήρε το χειροκρότημα όλων.

Επόμενο ματς για τον Φαίακα εντός έδρας το ερχόμενο Σάββατο 16/12/2023 στις 6μ.μ. με αντίπαλο την Χ.Α.Ν.Θ.