Γ΄ Εθνική: Έχασαν, ο Αστέρας 2-0 στο Ν. Κεραμίδι και η ΑΕΛ 3-2 στο Λιανοκλάδι

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
26 Nov 2023 / 18:11

Η προσπάθειά των ομάδων μας στην Γ΄ Εθνική συνεχίζεται και στο τέλος μπορούν να πετύχουν τους στόχους τους.

Δεν μπόρεσαν να πάρουν έστω και ένα βαθμό οι κερκυραϊκές ομάδες που έπαιζαν εκτός έδρας στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ΄ Εθνικής και χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια  ως το τέλος αν θέλουν να πετύχουν το στόχο της παραμονής. :

Ο Αστέρας Πετριτή παίζοντας με μια ομάδα που πρωταγωνιστεί και είναι στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχασε 2-0 στην Πιερία από τον Εθνικό Ν. Κεραμιδίου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 35΄με τον Σχολάρι, οι παίκτες του Αστέρα πάλεψαν το ματς ως το τέλος και με λίγη τύχη και αν αξιοποιούσαν κάποιες από τι ευκαιρίες θα έπαιρναν κάτι θετικό, ενώ στις καθυστερήσεις 90+3 έγινε το τελικό 2-0 με τέρμα του Ζουκάν.

Η ΑΕ Λευκίμμης με γκολ στο 92΄ του Αλεξίου έχασε στο Λιανοκλάδι από τον Αστέρα Σταυρού και αφού έπαιζε από το 81΄με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κουλάλη. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Αντωνόπουλο, στο 20΄έκαναν το 2-0 με τον Φράγκο, μείωσε στο 24΄ ο Βασσάκης για την ΑΕΛ και ισοφάρισε στο 49΄ο Κωστακιώτης, αλλά στο τέλος δεν άντεξε η ομάδα και έχασε άδικα το ματς.