Παρασκευή 18.10.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Αποδεκατισμένος ο Αστέρας γνώρισε βαριά ήττα 4-0 στην Ιστιαία

Αστέρας Πετριτή
14 Δεκεμβρίου 2016 / 19:59

ΙΣΤΙΑΙΑ (ΕΥΒΟΙΑ). Αποδεκατισμένος πήγε ο Αστέρας Πετριτή στην Ιστιαία της Εύβοιας να αντιμετωπίσεις το εξ αναβολής παιγνίδι την Ένωση Απολλώνιου/Ιστιαίας και γνώρισε βαριά ήττα με 4-0.

Μόλις με αποστολή 14 παικτών βρέθηκε στο γήπεδο η ομάδα του νησιού μας, οκτώ παίκτες ήταν εκτός, προσπάθησε, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το ματς αυτό, αφού δέχθηκε τρία γκολ στο α΄ ημίχρονο.
Στο 19' άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό πλασέ του Αλεξίου 1-0, ενώ στο 38' ο ίδιος παίκτης μετά από σέντρα του Ηλιόπουλου διπλασίασε τα τέρματα της Ιστιαίας 2-0.
Στο 41' ο Ηλιόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή 3-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 56' πέτυχαν το τέταρτο τους γκολ με εξαιρετικό πλασέ του Νικολέτου 4-0.
Διαιτητές: Κακρίδης, Γκότσης, Σεφέρης (Κορινθίας).