Ήττα για την Κ20 του ΑΟΚ, έχασε 0-3 από την ΑΕΚ

Πρωταθλήματα υποδομών
30 Απριλίου 2018 / 12:47
Σπύρος Πίκουλας

ΚΕΡΚΥΡΑ. Την ήττα με 0-3 γνώρισε η Κ20 του ΑΟΚ στο γήπεδο της ΕΠΣΚ από την ΑΕΚ, για το πρωτάθλημα υποδομών της Superleague.

Οι παίκτες του Κώστα Χριστοφοράκη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με διάθεση να παλέψουν το ματς και να κυνηγήσουν τη νίκη. Για μισό ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και αμφίρροπο και όλα έδειχναν ότι θα γίνει μάχη για τη νίκη μέχρι το τέλος. Όμως στο 26΄ η μπάλα βρήκε, το χέρι αμυντικού του ΑΟΚ εντός περιοχής και ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι, με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να ανοίξει το σκορ με τον Γιούση. Στις αρχές της επανάληψης η Κέρκυρα μπήκε πιο δυνατά κυνηγώντας την ισοφάριση, αλλά στο 55΄ο Γιούσης σκοράροντας ξανά, διπλασίασε τα γκολ της ΑΕΚ κάνοντας το 0-2 και κάπου εκεί το ματς έγειρε προς τους φιλοξενούμενους, που πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Γιάντομ στο 62΄ τελειώνοντας εκεί το παιχνίδι.

ΑΟΚ Κέρκυρα: Παγκράτης, Τσάνης, Αθανασίου, Παναγιωτίδης, Πιτσόλης, Κέντρος, Λάμπογλου, Ματσίνγκος (75′ Γιώτας) Σπάχιου, Νικολούδης (80′ Μοτσάνος) Μπάρδος (90′ Ανεστούδης)

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Τάμπας, Ψάνης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Ζιώγας (46′ Μπογκντάνι) Γιάντομ, Μούλτσιας (78′ Μαλισσόβας) Γιούσης, Σαρδέλης, Ρούσσος (70′ Χριστόπουλος)