Super League 2
11 Ιανουαρίου 2020 / 17:04
Σπύρος Πίκουλας

ΚΕΡΚΥΡΑ. Κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες, σε πολύ κακό αγωνιστικό χώρο και μπροστά σε άδειες εξέδρες

ο ΑΟΚ Κέρκυρα έχασε δίκαια από τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-3.  Αυτή ήταν η 12η συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Κέρκυρας που παραμένει καθηλωμένη στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Ο ΑΟΚΚ άντεξε στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα σε ένα μέτριο ποιοτικά 45λεπτο που τελείωσε χωρίς κάποια από τις δύο ομάδες να σκοράρει. Στην επανάληψη, πολύ νωρίς, στο 54΄, ο Γκουντρουμπής έκανε το 0-1 και πλέον η πλάστιγγα γύρισε στην πλευρά των φιλοξενούμενων, οι οποίοι στο 60΄ με τον Μπιμπάι έκαναν το 0-2 και κλείδωσαν τη νίκη στο 73΄ με σκόρερ τον Μπαστακό. Ο ΑΟΚΚ μείωσε στο 81΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίσκου.