Εκδήλωση, βιβλιοπαρουσίαση για το ελληνικό αντιδικτατορικό κίνημα στην Ιταλία
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/1712079810eaff6ab8826d79a122e005a53e3b1683.jpg?crop=800,480)
ΒΙΒΛΙΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ
02 Απριλίου 2024
/ 20:43
Με αφορμή το βιβλίο του Ν. Συρμαλένιου, στο Φαληράκι.
ΚΕΡΚΥΡΑ. Το βιβλίο του πρ. βουλευτή Κυκλάδων του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, σήμερα στελέχους της Νέας Αριστεράς, Νίκου Συρμαλένιου, «Μπολόνια 1969-1974. Ήμουν κι εγώ εκεί. Αντιδικτατορικές σελίδες», παρουσιάζεται στο Φαληράκι, την Τετάρτη στις 7:00 μ.μ. Θα μιλήσουν γι' αυτό, ο συγγραφέας η Φ. Βάκη, ο Π. Βλάσσης και η Ν. Πανδή.