Πέμπτη 18.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Σεφτέ ο ΝΑΟΚ 9-8 τον ΝΟ Καλαμακίου

Υδατοσφαίριση
15 Ιανουαρίου 2023 / 15:19

Μπορεί η ομάδα του Σπ. Καρδόνα μα ξεκίνησε με γκολ πριν συμπληρωθούν δυο λεπτά, αλλά βρέθηκε πίσω στο οκτάλεπτο με 2-3

Ο ΝΑΟΚ  κόντρα στον ΝΟ Καλαμακίου δεν έβλεπε άλλο αποτέλεσμα εκτός της νίκης για να μπορέσει να ανασάνει και βαθμολογικά. Κατάφερε μετά από ένα ματς με πολλές μεταπτώσεις να φτάσει στην πρώτη του φετινή νίκη με 9-8 στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος, έχοντας κορυφαίο παίκτη και σκόρερ τον Γρ. Κουλούρη που πέτυχε 4 τέρματα και το νικητήριο 54΄΄ πριν τη λήξη του ματς.

Μπορεί η ομάδα του Σπ. Καρδόνα μα ξεκίνησε με γκολ πριν συμπληρωθούν δυο λεπτά, αλλά βρέθηκε πίσω στο οκτάλεπτο με 2-3, ενώ στο ημίχρονο οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες με 5-5. Η καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας στο γ΄ οκτάλεπτο, όταν και κράτησε το μηδέν πίσω,  της έδωσε προβάδισμα 6-5, ενώ 6.29 πριν το τέλος προηγήθηκε πρώτη φορά με δυο γκολ διαφορά 7-5. Αν και βρέθηκε αργότερα και 8-6 μπροστά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 8-8 1.29 πριν το τέλος αλλά ο ΝΑΟΚ πήρε τη νίκη με το γκολ του Κουλούρη.

Με τη νίκη αυτή άφησε τον αντίπαλο στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και με αισιοδοξία κοιτάει το μέλλον.