α

Έμειναν στο 1-1 Κρόνος με ΑΟ Κέρκυρα

Έμειναν στο 1-1 Κρόνος με ΑΟ Κέρκυρα

Ο Ανδριώτης άνοιξε το σκορ στο 16΄ για τον ΑΟΚ, με απ΄ ευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Στο Βόρειο Όμιλο, λόγω covid δεν έγινε το ντέρμπι ΠΑΟΣ-ΠΑΟΚ, η ΓΕΠ πήρε διπλό στην Κασσιόπη επί του Δία, ενώ ο Κεραυνός Ποταμού έκανε την έκπληξη και πήρε το 1-1 από τους Περουλάδες.

04
Δεκεμβρίου / 2021

Στο ντέρμπι κορυφής του νοτίου Ομίλου δεν είχαμε νικητή, ο Κρόνος με τον ΑΟ Κέρκυρα, στο γήπεδο Περιβολίου έμειναν στο 1-1.

Ο Ανδριώτης άνοιξε το σκορ στο 16΄ για τον ΑΟΚ, με απ΄ ευθείας εκτέλεση κόρνερ και ισοφάρισε ένα τέταρτο πριν τη λήξη του ματς ο Κρόνος με γκολ του Β. Καββαδία. Έτσι τίποτε δεν άλλαξε στην κορυφή.

Στο Βόρειο Όμιλο, λόγω covid δεν έγινε το ντέρμπι ΠΑΟΣ-ΠΑΟΚ,  η ΓΕΠ πήρε διπλό στην Κασσιόπη επί του Δία, ενώ ο Κεραυνός Ποταμού έκανε την έκπληξη και πήρε το 1-1 από τους Περουλάδες. 
 
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα - Πρόγραμμα (7η αγωνιστική)

Εθνικός Περουλάδων - Κεραυνός Ποταμού   1-1
ΠΑΟ Κορακιάνας - ΠΑΟ Σφακιανάκης ανεβλήθη
ΑΟ Κοντόκαλι - Ατρόμητος Άφρας      α.α.      0-3
Δίας Κασσιόπης - ΓΕ Παλαιοκαστριτών         0-2
Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021 ώρα 15.00
Ηρακλής Σφακερών - Αστέρας Σπαρτύλα
Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021 ώρα 16.00
Ομόνοια - ΑΕ Φαιάκων
 
Βαθμολογία (7 αγων.)

ΑΕ Φαιάκων                18
ΠΑΟ Σφακιανάκης      16
ΠΑΟ Κορακιάνας         12
Ατρόμητος Άφρας       12
Εθν. Περουλάδων       11
ΓΕ Παλαιοκαστριτών   10
Δίας Κασσιώπης         8
Ομόνοια                      5
Κεραυνός Ποταμού     5
Ηρακλής Σφακερών    4
Αστέρας Σπαρτύλα     4
ΑΟ Κοντόκαλι              0
 
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα - Πρόγραμμα  (7η αγωνιστική)

Κρόνος Αργυράδων - ΑΟ Κέρκυρα                 1-1
ΑΕ Κανονιού - Νέος 2017                    α.α.      3-0
ΑΟ Σιναράδων - ΑΠΣ Μπενίτσες        α.α.      0-3

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021 ώρα 15.00

Ορφέας Κανονιού - Κεραυνός Δραγωτινών
Ηρακλής Αγίων Δέκα - Θύελλα           18.00
Μέγας Αλέξανδρος - Ποσειδώνας Βιταλάδων
 
Βαθμολογία (7 αγων.)

Κρόνος Αργυράδων                 19
ΑΟ Κέρκυρα                            17
ΑΠΣ Μπενίτσες                       14
Ποσειδώνας Βιταλάδων          12
ΑΕ Κανονιού                            12
Θύελλα                                    10
Ηρακλής Αγίων Δέκα              10
Ορφέας Κανονιού                   6
Μέγας Αλέξανδρος                 6
Κεραυνός Δραγωτινών            3
ΑΟ Σιναράδων             δεν μετέχει
Νέος 2017                   δεν μετέχει

ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ