Σάββατο 20.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Με αυτογκόλ ο ΟΦΑΜ 0-1 από τον Θησέα Αγριάς Βόλου

κύπελλο
29 Αυγούστου 2021 / 19:05

Το ματς ήταν σχετικά μέτριο, η ομάδα του Βόλου στο α΄ μέρος έδειξε πιο έτοιμη και δημιούργησε 3 πολύ καλές ευκαιρίες, ενώ πέτυχε και το γκολ, ενώ ο ΟΦΑΜ απείλησε με Ιασωνίδη και ισορρόπησε στην επανάληψη όπου το παιγνίδι δεν είχε συγκινήσεις και ευκαιρίες από τις δυο ομάδες.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Το πρώτο του επίσημο ματς της σεζόν έδωσε ο ΟΦΑΜ που για το θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος αντιμετώπισε στον Άγιο Ματθαίο τον Θησέα Αγριάς Βόλου. Ένα ματς με τον ΟΦΑΜ να προσπαθεί πολύ, αλλά να δείχνει ότι ακόμη είναι στο στάδιο προετοιμασίας, αφού ούτε ένα φιλικό δεν έχει κάνει.

Έτσι η ήττα με 0-1 με αυτογκόλ του Παπαδόπουλου τον έβγαλε εκτός κυπέλλου, αλλά δεν έχει καμιά σημασία, άλλωστε το πρωτάθλημα είναι αυτό που τον ενδιαφέρει και για αυτό προετοιμάζεται.

Οι φιλοξενούμενοι στο 2΄με τον Κατσιγιάννης είχαν καλή ευκαιρία να σκοράρουν, αλλά ο Σπαταλάς έκανε πολύ καλή απόκρουση, ενώ δυο λεπτά αργότερα σουτ του ίδιου παίκτη έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ. Στο 12΄σε σύγχυση στην περιοχή ο Κάρρας έδιωξε τη μπάλα που κόντραρε πάνω στον Παπαδόπουλο και έχουμε το αυτογκόλ για το 0-1. Ο ΟΦΑΜ άγγιξε την ισοφάριση στο 20΄ αλλά ο Κουτσιρίμπας έκανε φοβερή απόκρουση σε κεφαλιά του Ιασωνίδη.

Στην επανάληψη η πιο αξιόλογη φάση έγινε στο 67΄ όταν ένα καλοκτυπημένο φάουλ του Κοτζαθανάση απέκρουσε ωραία ο Σπαταλάς.
Διαιτητής ήταν από τη Θεσπρωτία η Ειρήνη Πίγγιου με βοηθούς τον Π. Σίσκα από τα Γιάννενα και τον Ζ. Νάστο από την Πρέβεζα.

ΟΦΑΜ (Σ. Σιδερόπουλος): Σπαταλάς, Κάρρας (82΄Σπίνουλας Ν.), Γραμμένος, Παπαδόπουλος, Γραικός Κ., Ταμπάκου, Σπίνουλας Σπ., Ανδριώτης Κ. (64΄Βρυώνης), Αμπατζίδης (64΄Σούκερας), Γωνιάδης, Ιασωνίδης (46 Μποζίκης).
Θησέας Αγριάς Βόλου (Κ. Σταματίου): Κουτσιρίμπας, Ιακωβίδης, Κουκουτής, Δημουλάς, Σπαθής, Χατζησταμάτης, Καραμανλής (75΄Κουτσούκης), Αλεξίου, Καρατσώλης, Τσιανάκας, Κατσιγιάννης (65΄Κοτζαθανάσης).