Παρουσίαση λογοθεραπεύτριας για τις δυσκολίες στην ανάπτυξη της ομιλίας
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/mathisiakes diskolies1477034992.jpg?crop=800,480)
Μαθησιακές δυσκολίες
21 Οκτωβρίου 2016
/ 10:26
ΚΕΡΚΥΡΑ. Το παράρτημα Κέρκυρας της ελληνικής εταιρείας κοινωνικής παιδιατρικής και προαγωγής της υγείας,
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/naok1688475834.jpg)
θα πραγματοποιήσει συζήτηση στο πλαίσιο της Σχολής Γονέων με θέμα «Δυσκολίες στην ανάπτυξη της ομιλίας: η σχέση τους με τις μαθησιακές δυσκολίες και ο ρόλος της έγκαιρης παρέμβασης».
Η παρουσίαση θα γίνει από την λογοθεραπεύτρια και κλινική γλωσσολόγο, Δρ. Τίνα Κάντα. Τη συζήτηση θα συντονίσει η Δρ. Μαρία Μάνδυλα – Κουσουνή, παιδίατρος – ιστορικός.
Η συζήτηση θα γίνει τη Δευτέρα 31 Οκτωβρίου στις 7.30 το απόγευμα στην αίθουσα της Ιατροχειρουργικής Εταιρείας Κέρκυρας (Ιατρείο, πλατεία Σκαραμαγκά) και η είσοδος θα είναι ελεύθερη.
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/xenonas_nikola306x3061643739437.jpg)