Οι κληρώσεις σε πρωτάθλημα και κύπελλο

Οι κληρώσεις σε πρωτάθλημα και κύπελλο

Από τον περσινό αγώνα πρωταθλήματος ανάμεσα σε Αστέρα Πετριτή και Αναγέννηση Περιβολίου

ΚΕΡΚΥΡΑ. Την Τετάρτη στις 19:00 στο αθλητικό κέντρο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι θα γίνουν οι κληρώσεις για το πρωτάθλημα

08
Σεπτεμβρίου / 2020

και το κύπελλο της ΕΠΣΚ και θα ακολουθήσει  συνεδρίαση του Δ.Σ.
Φέτος είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα, αφού τα τοπικά πρωταθλήματα θα γίνουν σε δυο κατηγορίες αντί για τρεις. Μάλιστα οι κατηγορίες θα είναι χωρισμένες σε ομίλους, δύο στην Α1 και τρεις στην Α, ενώ θα ακολουθήσουν μπαράζ με διαφορετικό σύστημα από ότι στο παρελθόν.
Αλλά και στο κύπελλο θα υπάρχουν πολλές διαφορές, με 10 ομίλους αρχικά και χωρίς τις ομάδες της Γ΄ Εθνικής, ΑΕΛ και ΟΦΑΜ, στις πρώτες δύο φάσεις, ενώ οι τρεις πρώτες κάθε ομίλου θα συνεχίζουν στην επόμενη φάση, εκτός του 9ου και 10ου ομίλου που θα συνεχίζουν οι δύο πρώτοι.
 
Οι ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα
 
Α1 κατηγορία
Βόρειος Όμιλος: Θιναλιακός, Αχιλλέας Νυμφών, Ολυμπιάδα Καρουσάδων, Οδυσσέας Αυλιωτών, Αστέρας Λιαπάδων, Όλυμπος, Νέος 2017, ΑΕ Καναλίων
Νότιος Όμιλος: Αστέρας Πετριτή, Αναγέννηση Περιβολίου, Βολίδα, Ατρόμητος Στρογγυλής, Κεραυνός Αγ. Νικολάου, Φαίακας Μαραθιά, Κάβος, ΑΟ Παξοί.
 
Α κατηγορία
Βόρειος Όμιλος: ΑΕ Φαιάκων,  Δίας Κασσιώπης, ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων, Εθνικός Περουλάδων, ΓΕ Παλαιοκαστριτών, ΠΑΟ Κορακιάνας, Αστέρας Σπαρτύλα, Ηρακλής Σφακερών
Όμιλος Κέντρου: ΑΟ Κέρκυρα, ΑΟ Κοντόκαλι, Ομόνοια, Κεραυνός Ποταμού, Μέγας Αλέξανδρος, Άρης Μέσης, Θύελλα, Ατρόμητος Άφρας, ΠΑΟΣ Κανονιού
Νότιος Όμιλος: Κρόνος Αργυράδων, ΑΠΣ Μπενίτσες, Αστέρας Μωραΐτικων, Ηρακλής Αγίων Δέκα, Ποσειδώνας Βιταλάδων, Βασιλάτικα, ΑΟ Συναράδων, Κεραυνός Δραγωτινών
 
Κύπελλο
 
1ος: Παξοί, Κάβος, Κρόνος, Μωραΐτικα
2ος:Αν. Περιβολίου, Φαίαξ Μαραθιά, Ηρ. Αγ. Δέκα. Συναράδες
3ος: Αστέρας Πετριτή, Κερ. Αγ. Νικολάου, Μπενίτσες, Θύελλα
4ος: Ατρόμητος Στρογγυλής, Βολίδα, Άρης Μέσης, ΠΑΟ Σφακιανάκη
5ος: Όλυμπος, Νέος 2017, Κοντόκαλι, Ατρ. Άφρας
6ος: ΑΕ Καναλίων, Αστ., Λιαπάδων, ΠΑΟΚ, ΓΕΠ
7ος: Οδυσσέας, Ολυμπιάδα,Κεν. Αρίλλας, Εθν. Περουλάδων
8ος: Θιναλιακός, Αχιλλέας Νυμφών, Δίας Κασσιόπης, Ηρ. Σφακερών
9ος: ΑΟ Κέρκυρα, ΑΕ Φαιάκων, Ποσειδών Βιταλάδων
10ος: Αστ. Σπαρτύλα, Μ. Αλέξανδρος, Ομόνοια

ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ