Τρίτη 22.10.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Συντριβή στην Κατερίνη… Πιερικός - Αστέρας Πετριτή 7-0

Από το τελευταίο εντός έδρας ματς του Αστέρα Πετριτή με τον Πιερικό, με πρωταγωνιστή τον Κ. Γεωργακόπουλο ΦΩΤΟ@ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΥΔΗΣ
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
20 Οκτωβρίου 2024 / 18:26

Έχασε το ματς «στο ζέσταμα» αφού στο πρώτο τέταρτο ήταν πίσω στο σκορ με 3-0, ενώ ανάλογη ήταν η συνέχεια με αποτέλεσμα να συντριβεί με το βαρύ 7-0 για την κερκυραϊκή ομάδα.

ΚΑΤΕΡΙΝΗ. Πλήρης αιφνιδιασμός για τον Αστέρα, αφού ο Πιερικός μπήκε δυνατά στο ματς, άνοιξε στο 6΄το σκορ με τον Τάτο, ο Σεχολάρι στο 9΄έκανε το 2-0 ενώ στο 14΄οι γηπεδούχοι τριπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Παπαδόπουλο. Ο Κέρι στο 32΄έκανε το 4-0, σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να παίζουν επιθετικά και έχουμε στο 62΄με τον Παπαδόπουλο το 5-0, ενώ στο 84΄ο Γατόπουλος από κοντά κάνει το 6-0 και το σκορ κλείνει στο 90΄ με γκολ του Κέρι. Ματς που δεν αντέχει σε κριτική, το τελικό σκορ τα λέει όλα.

Διαιτητές: Λ. Λάμπρου (ΕΠΣ Μακεδονίας) και από την ΕΠΣ Χαλκιδικής Η. Κώστογλου και Φ. Τζημόπουλος.

Πιερικός (Π. Αμανατίδης): Κίναλης, Ιρινιμπαμπάζι, Ανδρικόπουλος, Παπαδόπουλος (68′ Γατόπουλος), Λαγός (46′ Κραγιόπουλος), Τσαγκαλίδης, Μυρωτής, Τάτος (68′ Κοντοθανασης), Σεχολάρι (46′ Μπαστακος), Ίννος (75′ Ζησούλης), Κέρι.

Αστέρας Πετριτή (Π. Κορομπόκης): Τζαφέστας, Ζίλο, Ζεϊμπέκης, Ρουμελιωτης (65′ Μαντζώνης), Ξεπαπαδάτος, Κρητικός Α., Τσιάβος, Κρητικός Ν., Γκερμπεσιώτης, Μουζακίτης, Οστερχόναμ.