Η ΑΕΛ πέρασε με 4-1 από το Περιβόλι…  ΠΑΟΣ - Όλυμπος 1-4

Από τον αγώνα (Α΄ ΕΠΣΚ) ΠΑΟ Σφακιανάκης – Όλυμπος 1-4, ΦΩΤΟ@ ΣΠ. ΠΙΚΟΥΛΑΣ
ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ
12 Οκτωβρίου 2024 / 19:58
ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ

Η 2η αγωνιστική των τοπικών πρωταθλημάτων ξεκίνησε το Σάββατο και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 13 Οκτώβρη, χωρίς την έκπληξη.

Η 2η αγωνιστική των τοπικών πρωταθλημάτων ξεκίνησε το Σάββατο και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 13 Οκτώβρη, χωρίς την έκπληξη. Στο πιο σημαντικό ματς της Α΄ κατηγορίας που έγινε στο Περιβόλι, η ΑΕ Λευκίμμης νίκησε εύκολα την Αναγέννηση με 4-1 και έδειξε μετά την σοκαριστική ήττα της πρεμιέρας, ότι την ξεπέρασε και είναι έτοιμη να κυνηγήσει τον τίτλο. Ο Κωστακιώτης  με τέρματα στο 8΄και 27΄έκανε το 0-2 και ο Παπαγεωργίου το 0-3 στο 40΄να να μειώσει στο 44΄με φάουλ ο Δήμος για τους γηπεδούχους, ενώ το τελικό 1-4 έκανε στο 55΄ο Μπουντάνι. Χαρακτηριστικό του ματς ότι ήταν ελλιπέστατες οι αποστολές, 13-14 παίκτες είχε κάθε ομάδα αντί 20.

Ο Όλυμπος εύκολα πέρασε από το γήπεδο της ΕΠΣΚ όπου νίκησε 4-1 τον ΠΑΟ Σφακιανάκη, προηγήθηκε 0-1 με τον Μποζίκη και ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι, λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο με τον Λουλέ, ενώ στην επανάληψη στο 52΄ο Όλυμπος έκανε το 1-2 με τον Μακρή και στη συνέχεια με πέναλτι του Π. Γραμμένου και τέρμα του Ψαρρά έγινε το τελικό 1-4.

Ο Θιναλιακός σκόρπισε τον Ηρακλή Σφακερών με 7-0 στο γήπεδο των Νυμφών που είναι φέτος κοινή έδρα για τις δυο ομάδες και δείχνει ικανός για μεγάλα πράγματα.

Στη Β΄ κατηγορία είχαμε την μη κάθοδο της Ομόνοιας, δεν πήγε να αγωνιστεί στη Λευκίμμη με τον Κάβο και λογικά θα μηδενιστεί, ενώ στα ματς που έγιναν είχαμε νίκες των φιλοξενουμένων, ένα ματς είναι σε εξέλιξη. Αναλυτικά:

ΦΩΤΟ@ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΥΔΗΣ, Από τον αγώνα (Β΄ ΕΠΣΚ) Όλυμπος Β΄- Δίας Κασσιόπης 2-3