Τετάρτη 16.10.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Πρεμιέρα με ήττα 62-95 για τον Λέοντα από την ΑΕ Καναλακίου

ΜΠΑΣΚΕΤ/Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ
06 Οκτωβρίου 2024 / 14:02

Ο Λέων ήταν κατώτερος του αναμενομένου, με κακή άμυνα, βρέθηκε 17 πόντους πίσω στο α΄ δεκάλεπτο και από κει και πέρα απλά προσπαθούσε να μειώσει το σκορ, ενώ ένα επιμέρους 6-25 στο 3ο δεκάλεπτο εκτόξευσε τη διαφορά.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Το Σάββατο 5 Οκτωβρίου ξεκίνησε «κουτσουρεμένη» η Α ΕΣΚΑΒΔΕ αφού έγιναν μόνο 5 από τα επτά παιγνίδια της 1ης αγωνιστικής, με τον Λέοντα να χάνει δίκαια από την ανώτερη ομάδα του Καναλακίου με 62-95 σε ένα ματς που ουσιαστικά είχε κριθεί από το α΄ημίχρονο. Ο Λέων ήταν κατώτερος του αναμενομένου, με κακή άμυνα, βρέθηκε 17 πόντους πίσω στο α΄ δεκάλεπτο και από κει και πέρα απλά προσπαθούσε να μειώσει το σκορ, ενώ ένα επιμέρους 6-25 στο 3ο δεκάλεπτο εκτόξευσε τη διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 15-32, 30-47, 36-72, 62-95

Διαιτητές: Καννής - Ντάγκας

Λέων Κέρκυρας (Γιώργος): Λέισος 6, Γιαννούλης 5 (1), Αγιοβλασίτης 10, Βλασσερός, Σέκας 8, Γογγάκης 3 (1), Τσενεμπής, Μητρόπουλος 12, Γαληνάκης 16 (1), Καρδάμης, Γαρνέλης 2

Α.Ε. Καναλακίου (Κοσμάς): Μιχαήλ 4, Φούντας, Καραγιάννης 13 (2), Παππάς 1, Πολύζος 18 (4), Σωτηρίου 13 (1), Μπιλιούρης 20, Καρκαντέλος 2, Πετσίτης 11, Πάνου 13(1)