Δευτέρα 20.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Υδατοσφαίριση: Ο ΝΑΟΚ παρθενική νίκη, εύκολα 11-8 τον Νηρέα Χαλανδρίου

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
10 Δεκεμβρίου 2023 / 19:53

Η ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά, προηγήθηκε 3-1 στο οκτάλεπτο και δυόμιση λεπτά μετά την έναρξη του β΄ οκταλέπτου έκανε το 5-1, αλλά κάπου χαλάρωσε, με το ημίχρονο να κλείνει στο 5-3

Ο ΝΑΟΚ για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών, έκανε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, την 2η αγωνιστική, με αντίπαλο τον Νηρέα Χαλανδρίου. Η ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά, προηγήθηκε 3-1 στο οκτάλεπτο και δυόμιση λεπτά μετά την έναρξη του β΄ οκταλέπτου έκανε το 5-1, αλλά κάπου χαλάρωσε, με το ημίχρονο να κλείνει στο 5-3. Παρ΄ ότι στο γ΄  οκτάλεπτο προηγήθηκε με 8-4 και 9-5, λάθη και χαλάρωση έφεραν τον Νηρέα να μειώνει σε 10-8 λίγο πριν το τέλος, αλλά ο ΝΑΟΚ ήταν καλύτερος και δίκαια νίκησε, έχοντας όμως κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακα Μάμαλη.

Εκτιμούμε ότι η ομάδα παιχνίδι με παιχνίδι θα είναι καλύτερη, θα μειώσει τα λάθη της και θα πετύχει το σκόχο της τετράδας.
 Διαιτητές: Α. Καρούλης, Μ. Μονιούδης.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-2, 4-3, 2-2

ΝΑΟ Κέρκυρας (Σπύρος Καρδόνας): Μάμαλης, Βέλιος Αρ. 1, Κουλούρης, Γκότσης 1, Γιαννιώτης, Κουλιεράκης 4, Κατσαρός, Μπρεντάνος, Βέλιος Αγ., Γλούμης 3, Οικονόμου, Μελιδονιώτης 2, Κατσαρός, Δοϊκας, Καρδόνας Αλ.

Νηρέας Χαλανδρίου (Γιώργος Κατσαούνης): Κακλής, Κονταλέξης, Κροκίδας 1, Οικονομόπουλος 1, Παπαδημητρίου 1, Κεφαλογιάννης 1, Βαλοδήμος, Γιακουμάτος, Κατσιγιάννης, Σιάρκος 3, Τραυλός, Μπίζιος 1, Βονδικάκης