Σάββατο 27.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Γ΄ Εθνική: Έσωσε την παρτίδα 2-2 ο Αστέρας, έχασε στο Κεραμίδι 2-0 η ΑΕΛ

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
10 Δεκεμβρίου 2023 / 18:02

Ο Αστέρας στα Τρίκαλα έχανε 2-0 από τον ΠΟ Φήκης στο ημίχρονο, πήρε τουλάχιστον ένα βαθμό ισοφαρίζοντας στο τέλος, ενώ η ΑΕΛ στην Πιερία, υπέστη φυσιολογική ήττα με 2-0 από τον Εθνικό Ν. Κεραμιδίου, που διεκδικεί το πρωτάθλημα

Μια ακόμη αγωνιστική χωρίς νίκη για τις ομάδες του νησιού μας, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής. Ο Αστέρας στα Τρίκαλα έχανε 2-0 από τον ΠΟ Φήκης στο ημίχρονο, πήρε τουλάχιστον ένα βαθμό ισοφαρίζοντας στο τέλος, ενώ η ΑΕΛ στην Πιερία, υπέστη φυσιολογική ήττα με 2-0 από τον Εθνικό Ν. Κεραμιδίου, που διεκδικεί το πρωτάθλημα.

Ο Αστέρας Πετριτή βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο από τέρματα που πέτυχε ο Μπαλτάς στο 15΄ και 33΄ και χρειάστηκε μεγάλη προσπάθεια στην επανάληψη για να μπορέσει να πάρει κάτι από το ματς αυτό. Μπόρεσε να μειώσει στο 72΄με τον Ρουμελιώτη και στις καθυστερήσεις του ματς 90+6 με κεφαλιά του Μεντή το βαθμό της ισοπαλίας ισοφαρίζοντας το σκορ.

Η ΑΕ Λευκίμμης  το πάλεψε όσο μπορούσε κόντρα σε δυνατό Αντίπαλο, δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έχασε το ματς, έμεινε πολύ χαμηλά και το μέλλον θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Ο Ν. Σεχολάρι στο 4΄ και ο Παπαδόπουλος στο 77΄ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων. .