Λύγισε στο τέλος ο Ιόνιος, ήττα 67-70 από την πρωτοπόρο Αχαγιά

ΙΟΝΙΟΣ
03 Δεκεμβρίου 2023 / 21:05
ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ

Ο Ιόνιος ήταν εντυπωσιακός στο ξεκίνημα και προηγήθηκε 27-17 στο δεκάλεπτο, αλλά η Αχαγιά ήταν μπροστά 38-42 στο ημίχρονο

Ο Ιόνιος έκανε εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα της Αχαγιάς 82, αλλά λύγισε στο τέλος και έχασε ένα ματς που θα μπορούσε να είχε πάρει. Ο Ιόνιος ήταν εντυπωσιακός στο ξεκίνημα και προηγήθηκε 27-17 στο δεκάλεπτο, αλλά η Αχαγιά ήταν μπροστά 38-42 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι άμυνες και η αστοχία των παικτών κράτησαν χαμηλά το σκορ. Ο Ιόνιος στο 25΄ είχε περάσει μπροστά 46-44, αλλά η ομάδα της Αχαΐας πιο έμπειρη στο τέλος νίκησε τον μαχητικό Ιόνιο, ο οποίος ήταν 65-64 μπροστά στο σκορ λίγο πριν το τέλος, με 67-70 και παρέμεινε επικεφαλής του βαθμολογικού πίνακα, ενώ με 2 νίκες και 4 ήττες υποχώρησε η κερκυραϊκή ομάδα.