Τοπικά Πρωταθλήματα: Παρθενική νίκη ο πρωταθλητής Θιναλιακός 2-0 τον ΠΑΟΣ

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
04 Nov 2023 / 17:55

Στα σημερινά ματς που έγιναν δεν είχαμε την μεγάλη έκπληξη

Η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος σε Α΄ και Β΄ κατηγορία της ΕΠΣΚ γίνεται αυτό το Σαββατοκύριακο και στα σημερινά ματς που έγιναν δεν είχαμε την μεγάλη έκπληξη.

Στην Α΄ κατηγορία ο περσινός πρωταθλητής Θιναλιακός έκανε την παρθενική του νίκη για φέτος, αφού μπόρεσε να επιβληθεί στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι με 2-0 του ΠΑΟ Σφακιανάκη. Οι πρωταθλητές πέτυχαν ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο στο 18΄ο Στ. Κοντάλιπος άνοιξε το σκορ, ενώ στην επανάληψη με γκολ του Λεπενιώτη έγινε το τελικό 0-2.

Στο γειτονικό ντέρμπι του Νότου ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου επιβλήθηκε του Κρόνου Αργυράδων με 2-0, στο γήπεδο του Πετριτή, ενώ στο γήπεδο των Παλαιοκαστριτών ο ΑΟ Κέρκυρα πολύ καλός νίκησε εύκολα με 3-0 την ΑΕ Φαιάκων, που έχει κάνει άσχημο ξεκίνημα. Αύριο θα ολοκληρωθεί η αγωνιστική με 4 ματς που είναι στο πρόγραμμα.

Στην Β΄ κατηγορία στο ντέρμπι του βορρά η Ολυμπιάδα Καρουσάδων πέρασε με νίκη από την Κασσιόπη, νίκησε 1-0 τον Δία και είναι σε άνοδο. Στο άλλο ματς που έγινε ο Μ. Αλέξανδρος πολύ καλύτερος, νίκησε εύκολα με 6-3 (3-1 ημίχρονο) την ΑΕ Καναλίων, σε ένα πολύ χορταστικό ματς που οι καιρικές συνθήκες έπαιξαν το ρόλο τους.

Σε εξέλιξη είναι το παιγνίδι Αστέρα Σπαρτύλα – ΑΟ Κάβος που γίνεται στο γήπεδο της ΕΠΣΚ και ξεκίνησε στις 6μ.μ.

Τα σημερινά αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η έως τώρα βαθμολογία στις δυο κατηγορίες: