Εξαιρετικά τα κορίτσια του ΝΑΟΚ 7-7, στην Ηλιούπολη

Υδατοσφαίριση
02 Απριλίου 2023 / 16:39

Για το πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης της Α2 Κατηγορίας Γυναικών

Ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις του τα κορίτσια του ΝΑΟΚ στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με θετικό αποτέλεσμα εκτός έδρας. Παίζοντας στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, ήλθαν ισόπαλες με την ομώνυμη ομάδα με 7-7, αφού έκαναν εξαιρετικό 2ο ημίχρονο και κατέλαβαν την 3η θέση στον Όμιλο. Έτσι μαζί με την αντίπαλο που τερμάτισε 4η θα δώσουν μαζί με τις δυο τελευταίες ομάδες του Ομίλου αγώνες πλέι άουτ και δυο από τις τέσσερις ομάδες θα υποβιβαστούν.

Στην Ηλιούπολη, αν και βρέθηκαν 5-2 πίσω στο ημίχρονο τα κορίτσια του Γ. Μπαλανίκη, κάνοντας εντυπωσιακό 3ο οκτάλεπτο έφεραν το ματς στα ίσια και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας.

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 1-0, 1-4, 1-1

ΓΣ Ηλιούπολης:  Καρκάνη 2, Σκούλικα 2, Σατσινούλα 1, Ζαχαράκη 1, Χέλμη 1.

ΝΑΟ Κέρκυρας (Γ. Μπαλανίκας): Αναλυτή 3, Χατζηγεωργίου 2, Ιασιμοπούλου 1, Σκορδίλη 1.

Στο άλλο ματς του Ομίλου Άρης – Νηρεάς  9-9