Πέμπτη 09.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ήττα με κάτω τα χέρια του ΝΑΟΚ 4-12 από ΟΦΘ

υδατοσφαίριση
08 Ιανουαρίου 2023 / 19:23

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΝΑΟΚ στο κολυμβητήριο «Σπ. Γιαννιώτης» αντιμετώπισε μια από τις διεκδικήτριες ομάδες του τίτλου τον Όμιλο Φίλων Θαλάσσης από τη Θεσσαλονίκη και έχασε 4-12, με κατεβασμένα χέρια θα λέγαμε.

Ο ΟΦΘ ήταν πολύ καλύτερος, μια ομάδα πολύ καλά προπονημένη και με αυτοματισμούς και προηγήθηκε 1-5 στο οκτάλεπτο, με τον ΝΑΟΚ να έχει προβλήματα σε άμυνα και επίθεση. Στο 2ο οκτάλεπτο ο ΝΑΟΚ έδεσε την άμυνα σχεδόν 7 λεπτά δεν δέχθηκε τέρμα, το επι μέρους σκορ ήταν 1-1 και με 2-6 πήγαν οι ομάδες στο ημίχρονο.

Δεν άλλαξε κάτι στην επανάληψη, παρ΄ ότι οι παίκτες του ΝΑΟΚ πάλεψαν αρκετά, με αποτέλεσμα, 1-4 το 3ο και 1-2 το 4ο οκτάλεπτο και το ματς να τελειώσει 4-12, μια αναμενόμενη ήττα από ανώτερο αντίπαλο, με την ομάδα να προσδοκά την ερχόμενη Κυριακή εντός έδρας με το Καλαμάκι να πάρει την 1η της νίκη.