Κυριακή 22.09.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Ο Όλυμπος 6-3 την ΑΕ Καναλίων, ο ΠΑΟΚ 7-0 τον Ποταμό!

ΕΠΣΚ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
02 Μαρτίου 2022 / 18:28

Τρία ματς εξ αναβολής έγιναν το απόγευμα της Τετάρτης, ένα για την Α1 και δυο για την Α, ενώ σε όλα τα γκολ έπεσαν βροχή, αφού συνολικά είχαμε 21 τέρματα.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Στο γήπεδο του Ολύμπου η τυπικά γηπεδούχος ΑΕ Καναλίων, έχασε από τον Όλυμπο με σκορ πόλο, 3-6, σε ένα χορταστικό ματς. Ο Παναγιωτίδης στο 8΄ άνοιξε με κεφαλιά το σκορ για το 0-1, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Ρουβάς ισοφάρισε για τα Κανάλια. Ο Π. Γραμμένος στο 25΄ κάνει το 1-2, με τον Μόντη να ισοφαρίζει στο 36΄και τον Όλυμπο να πηγαίνει προηγούμενος στα αποδυτήρια για το α΄ μέρος, αφού ο Μέξας έκανε το 2-3 στο 43΄. Σε δυο λεπτά με την έναρξη του β΄ μέρους ο Όλυμπος έκανε το 2-5, με σκόρερ στο 46΄ τον Παναγιωτίδη και στο 48΄ τον Χρ. Γραμμένο. Μείωσε ο Βέρμπης στο 84΄ με πέναλτι, με  τον Χρ. Γραμμένο στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό 3-6.

Στα άλλα ματς που έγιναν  η ΑΕ Κανονιού νίκησε στη Λευκίμμη τον Ποσειδώνα Βιταλάδων με 5-0, ενώ στο γήπεδο των Παλαιοκαστριτών, όπως αναμενόταν ο ΠΑΟ Κορακιάνας νίκησε τον Κεραυνό Ποταμού με7-0.

Τα ματς ήταν για την 16η  αγωνιστική της Α1 και την 13η της Α και το Σαββατοκύριακο 5 & 6 Μάρτη, αλλά και την Τετάρτη 9 Μάρτη θα ολοκληρωθούν όλοι οι αγώνες.