Πέμπτη 09.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

ΟΦΑΜ - ΑΣ Γιαννιτσών 1-1 Με κάταγμα στο νοσοκομείο παίκτης των φιλοξενούμενων (φωτο)

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
20 Φεβρουαρίου 2022 / 16:44

Πίσω στο σκορ βρέθηκε η ομάδα του Αη Μαθιά για να ισοφαρίσει 20΄μετά. Όλα στο β΄ημίχρονο. Ένα x που δεν χρειαζόταν στη μάχη που δίνει η κερκυραϊκή ομάδα για την παραμονή.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ευχαριστημένος πρέπει να έφυγε από το νησί ο ΑΣ Γιαννιτσών αν και προηγήθηκε και πίστεψε σε κάτι παραπάνω από τον βαθμό της ισοπαλίας.

Όλα έγιναν στο δεύτερο μέρος, προηγήθηκαν τα Γιαννιτσά 5΄μετά την έναρξη της επανάληψης με το δεξί εξτρέμ, Μυλωνά για να ισοφαρίσει ο ΟΦΑΜ στο 71΄ με τον Χαρβαλιά.

Σύμφωνα με την ανάρτηση στον λογαριασμό του ΟΦΑΜ, θλιβερό γεγονός οτραυματισμός παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας, σε μια διεκδίκηση στη γραμμή του άουτ, έσπασε τον αστράγαλο του. Έγινε διακοπή για περίπου 15 λεπτά (έφυγε υποβασταζόμενος και τον χειροκρότησε ολο το γήπεδο).

Το παιχνίδι ξεκίνησε ξανά με την τοπική ομάδα να πιέζει και να χάνει τη μεγαλύτερη της ευκαιρία, σε ενα γύρισμα του Σπινουλα από τη μικρή περιοχή χωρίς να βρεθεί ένα πόδι να τη σπρωξει στα δίχτυα στο 90ο λεπτό.