Ε.Π.Σ.Κ.: Διακοπή στο Αστέρας Λιαπάδων-Αστέρας Πετριτή

Ε.Π.Σ.Κ.
07 Μαρτίου 2020 / 17:15
ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ

Οι κάκιστες καιρικές συνθήκες οδήγησαν -στο ημίχρονο- την αναβολή της σημαντικότερης σημερινής αναμέτρησης της Α1 - Υπό το βάρος της είδησης του θανάτου του άλλοτε γ.γ. της Ε.Π.Σ.Κ., Γιάννη Μπάνου, οι σημερινοί αγώνες

ΚΕΡΚΥΡΑ.  Οι σημερινοί αγώνες έγιναν κάτω από το βάρος του θανάτου του Γιάννη Μπάνου, που σχεδόν 25 χρόνια ήταν μέλος του Δ.Σ. της ΕΠΣΚ (γεν. γραμματέας) και από τους βασικούς συντελεστές ώστε να αγοραστεί το οικόπεδο στο Κανόνι και να γίνει εκεί τον αθλητικό κέντρο της ΕΠΣΚ.

Ένας άνθρωπος που υπηρέτησε το ποδόσφαιρο με ανιδιοτέλεια, σεβαστός από όλους, δίκαιος και με τεράστιο ήθος, ένας άνθρωπος που έβαλε τη δική του σφραγίδα και δεν θα ξεχαστεί.

Πριν την έναρξη των παιγνιδιών τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του.

Το α΄μέρος της 22ης αγωνιστικής έγινε και στο πιο σημαντικό ματς του Σαββάτου ανάμεσα στις Λιαπάδες και τον Πετριτή διεκόπη στο ημίχρονο. Αιτία οι πολύ κακές καιρικές συνθήκες που ήταν απαγορευτικές για τη συνέχιση του ματς.

Για την τύχη του θα αποφασίσει η ΕΠΣΚ και θα οριστεί μάλλον για την Τετάρτη 18/3, επειδή την ερχόμενη υπάρχει αγώνας κυπέλλου για τον Πετριτή.

Την ώρα της διακοπής το σκορ ήταν 1-1.  Στα άλλα ματς της Α1 είχαμε εύκολες νίκες για τους γηπεδούχους.

Στην Α στο ντέρμπι Αστ. Μωραΐτικων –ΑΠΣ Μπενίτσες δεν είχαμε νικητή, ενώ ο Αγ. Νικόλαος έστω και δύσκολα πήρε το τρίποντο και παραμένει στη 2η θέση.

Τέλος στην Β΄ κατηγορία, κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι.