Μεγάλη εμφάνιση και μεγάλη νίκη για την ΑΕΛ

Γ΄ Εθνική
22 Δεκεμβρίου 2018 / 18:24
Σπύρος Πίκουλας

ΚΕΡΚΥΡΑ. Η ΑΕ Λευκίμμης στον εξ αναβολής αγώνα για την 8η αγωνιστική της Football League

νίκησε τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 3-1 και σκαρφάλωσε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αν μάλιστα την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στις  6 Ιανουαρίου, κερδίσει τον Μ. Αλέξανδρο, θα πιάσει κορυφή, αφού ο Μακεδονικός Φούφα θα κάνει το ρεπό του.
Στο ντέρμπι της Λευκίμμης, η ΑΕΛ μπήκε πολύ δυνατά, κέρδισε πέναλτι στο 11΄, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τσεβανέδης ανοίγοντας το σκορ, με το 1-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Τηλυκράτης κατάφερε να ισοφαρίσει στο 62΄ με τον Γεωργάκη, αλλά η πολύ καλή ΑΕΛ στο 71΄ πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Παπαδόπουλο. Στις καθυστερήσεις ο Τσόφλιος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.