«Σεξουαλικότητα και Εφηβεία: Ο ρόλος των γονέων»
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/17130953710398d71c558f5fc98bd8c378530166ae.jpg?crop=800,480)
Εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 6ου Δημοτικού Σχολείου Κέρκυρας
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/naok1688475834.jpg)
ΚΕΡΚΥΡΑ. Εκδήλωση για τη σεξουαλικότητα στην εφηβεία διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 6ου Δημοτικού Σχολείου Κέρκυρας την Τετάρτη 17/04 στις 18:30 όπως γνωστοποίησε με ανακοίνωσή του στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης. Συγκεκριμένα αναφέρει:
«Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 6ου Δημοτικού Σχολείου σε συνεργασία με το 6ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας σας προσκαλούν σε επιμορφωτική συζήτηση με θέμα «Σεξουαλικότητα και Εφηβεία: Ο ρόλος των γονέων» την Τετάρτη 17/04/2024 στις 18:30 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 6ου Δημοτικού Σχολείου Κέρκυρας.
Ομιλήτρια: Γεωργοτά Χρυσάνθη MSc. Μαία Κ.Υ. Αγίου Μάρκου, Πιστοποιημένη Παντείου Πανεπιστημίου στη Σεξουαλική Διαπαιδαγώγηση παιδιών και εφήβων.
ΦΩΤΟ@FB 6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ
Ο Βασίλης Πανταζόπουλος είναι απόφοιτος του τμήματος Μεσογειακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αιγαίου (Ρόδος), με ειδίκευση στις Διεθνείς Σχέσεις. Επιπλέον, είναι κάτοχος Μεταπτυχιακού Τίτλου από το Πανεπιστήμιο του Reading στις Στρατηγικές Σπουδές.
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/xenonas_nikola306x3061643739437.jpg)