Καθαρισμός της παραλίας Αλυκών Λευκίμμης
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/af kath1710160380.jpg?crop=800,480)
Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024 και ώρα 10:30, από το ΚΕΘΕΑ Ιονίων Νήσων, σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινότητας Δήμου Νότιας Κέρκυρας και το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κέρκυρας-Λευκίμμη
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/naok1688475834.jpg)
ΚΕΡΚΥΡΑ. Το Πολυδύναμο Κέντρο Αντιμετώπισης Εξαρτήσεων Κέρκυρας και η ΚΕΘΕΑ-Κινητή Μονάδα Ιονίων Νήσων, σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινότητας Δήμου Νότιας Κέρκυρας και το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κέρκυρας-Λευκίμμη, σας προσκαλούν στον συμβολικό καθαρισμό της παραλίας Αλυκών Λευκίμμης την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024 και ώρα 10:30.
Σκοπός της δράσης είναι η γνωριμία με την τοπική κοινωνία, η ενημέρωση των υπηρεσιών που προσφέρει ο κάθε φορέας και η προώθηση της ανιδιοτελούς προσφοράς μέσω του καθαρισμού της παραλίας.
Στη δράση θα συμμετέχουν ο Δήμος Νότιας Κέρκυρας και οι μαθητές του Γυμνασίου Λευκίμμης.
Γιατί….. όλοι μαζί μπορούμε!
![](https://cdnb.enimerosi.com/photos/xenonas_nikola306x3061643739437.jpg)