Στην Κέρκυρα έρχεται την Δευτέρα ο Κυριάκος Μητσοτάκης
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/mitsotakis1716397440.jpg?crop=800,480)
Στο πλαίσιο της προεκλογικής εκστρατείας της ΝΔ για τις Ευρωεκλογές της 9ης Ιουνίου
ΚΕΡΚΥΡΑ. Την Κέρκυρα επισκέπτεται την Δευτέρα 27 Μαΐου 2024, το απόγευμα, στο πλαίσιο της προεκλογικής εκστρατείας, ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, όπως γνωστοποίησε με ανάρτησή του ο κυβενητικός βουλευτής του νησιού Στέφανος Γκίκας.
ΦΩΤΟ FB ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΚΙΚΑΣ
ΜΑΡΙΑ ΜΠΑΖΔΡΙΓΙΑΝΝΗ
Γεννήθηκε και μεγάλωσε στη Θεσσαλονίκη. Είναι πτυχιούχος του Τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Εργάστηκε ως δημοσιογράφος σε περιοδικά της συμπρωτεύουσας και στην εφημερίδα «Αγγελιοφόρος». Τα έτη 2016 – 2017 δίδαξε στο Τμήμα Δημοσιογραφίας Συντακτών & Ρεπόρτερ του Δημόσιου ΙΕΚ Κέρκυρας. Εν συνεχεία απασχολήθηκε ως δημοσιογράφος στο Γραφείο Τύπου της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων, ενώ από τον Μάιο του 2021 εργάζεται στην «Καθημερινή Ενημέρωση». Είναι μέλος της ΕΣΗΕΜ-Θ.