Ζάκυνθος: Πνίγηκε 90χρονος στα Ποταμάκια Αλυκών
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/1709370610dbbd4bafcf282d0aa62380f47a8402d8.jpg?crop=800,480)
Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο της Ζακύνθου.
ΖΑΚΥΝΘΟΣ. Τις μεσημβρινές ώρες της Παρασκευής 01/03, ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του 90χρονος άνδρας άνδρας, από την θαλάσσια περιοχή Ποταμάκια Αλυκών της Ζακύνθου. Ο άνδρας μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Ζακύνθου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο της Ζακύνθου.
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ
Ο Βασίλης Πανταζόπουλος είναι απόφοιτος του τμήματος Μεσογειακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αιγαίου (Ρόδος), με ειδίκευση στις Διεθνείς Σχέσεις. Επιπλέον, είναι κάτοχος Μεταπτυχιακού Τίτλου από το Πανεπιστήμιο του Reading στις Στρατηγικές Σπουδές.