Στην Κέρκυρα η Ζωή Κωνσταντοπούλου
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/zoi konstantopoulou dsk1696249415.jpg?crop=800,480)
Συνάντηση με τον Δικηγορικό Σύλλογο Κέρκυρας
ΚΕΡΚΥΡΑ. Το νησί των Φαιάκων επισκέφθηκε η πρόεδρος της «Πλεύσης Ελευθερίας» Ζωή Κωνσταντοπούλου, η οποία σήμερα είχε συνάντηση με τον Δικηγορικό Σύλλογο Κέρκυρας. Όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος Γιάννης Κοντός, κοινός τόπος της συνάντησης ήταν η ανάγκη κατασκευής νέων Φυλακών και η μετέπειτα μετατροπή των υπαρχουσών σε μουσείο ανθρώπινης αξιοπρέπειας και σε χώρο πολιτισμού. «Μας τόνισε ότι θα είναι σύμμαχος μας σε αυτό και μας τόνισε ακόμα το πόσο συνδεδεμένη είναι η οικογένεια της με την Κέρκυρα, αφού ο πατερας της κ. Νίκος Κωνσταντόπουλος έμεινε κρατούμενος στις Φυλακές μας, επι τέσσερα χρόνια, την περίοδο της χούντας».