Α΄ βραβείο ο Βασίλης Δουκάκης στον διαγωνισμό ερασιτεχνικής φωτογραφίας
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/vravefsi_doukakis_fotoleke1670770617.jpg?crop=800,480)
ΦΩΤΟΛΕΚΕ
11 Δεκεμβρίου 2022
/ 16:54
ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΩΝΑΚΗ
Ο διαγωνισμός έγινε από την ΦΩΤΟΛΕΚΕ και τον Π.Σ. Ανεμομύλου
ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Πολιτιστικός και Περιβαλλοντικός Σύλλογος Ανεμόμυλου σε συνεργασία με τη Φωτογραφική Λέσχη Κέρκυρας, διοργάνωσε διαγωνισμό ερασιτεχνικής φωτογραφίας με θέμα: Στοιχεία και μυστικά αρχιτεκτονικής στην Κέρκυρα.
Η τελετή βράβευσης έγινε το μεσημέρι της Κυριακής 11/12 στο Φλαγγίνειο Πολιτιστικό Κέντρο, με την ανάδειξη των καλύτερων φωτογραφιών και την βράβευση των νικητών.
Το Α΄ βραβείο δόθηκε στον φωτογράφο, Βασίλη Δουκάκη.
![](https://enimerosi.com/photos/vravefsi1670770932.jpg)
![](https://enimerosi.com/photos/vravefsi21670770825.jpg)
Η τελετή βράβευσης έγινε το μεσημέρι της Κυριακής 11/12 στο Φλαγγίνειο Πολιτιστικό Κέντρο, με την ανάδειξη των καλύτερων φωτογραφιών και την βράβευση των νικητών.
Το Α΄ βραβείο δόθηκε στον φωτογράφο, Βασίλη Δουκάκη.
Βραβεία: 1ο Βασίλης Δουκάκης, 2ο Ακης Παπαζαχαριάδης και 3ο Αλέξανδρος Μελίδης.
Επαίνους έλαβαν οι: Γιάννης Ματθαιοπουλος, Ελευθέριος Βράκα και Κώστας Τριβιζάς. Ευχαριστούμε τους συμμετέχοντες, τους χορηγούς και ολους όσους βοήθησαν.
![](https://enimerosi.com/photos/vravefsi1670770932.jpg)
![](https://enimerosi.com/photos/vravefsi21670770825.jpg)
ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΩΝΑΚΗ
Εργάζεται στις Εκδόσεις Ενημέρωση από το 1990 σε θέσεις υψηλής ευθύνης. Ειδικεύεται στις δημόσιες σχέσεις, το ελεύθερο και το καλλιτεχνικό ρεπορτάζ.