Μοίρασε σχολικά είδη σε πολύτεκνες οικογένειες η Ένωση Πολυτέκνων Κέρκυρας (photos)
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/politeknoi sxolika 31567880208.jpg?crop=800,480)
Ένωση Πολυτέκνων Κέρκυρας
07 Σεπτεμβρίου 2019
/ 18:11
Η Ένωση Πολυτέκνων από το 2010 -όταν ξεκίνησε η κρίση στη χώρα- στέκεται δίπλα στους μαθητές των πολύτεκνων οικογενειών
ΚΕΡΚΥΡΑ. Για 10η χρονιά, η Ένωση Πολυτέκνων Κέρκυρας μοίρασε σχολικά είδη (τσάντες, τετράδια, κασετίνες κ.ο.κ.) ενόψει της έναρξης της σχολικής χρονιάς σε παιδιά πολύτεκνων οικογενειών.
![](http://www.enimerosi.com/photos/politeknoi%20sxolika1567880215.jpg)
Πρόκειται για μια αξιέπαινη πρωτοβουλία της Ένωσης Πολυτέκνων, η οποία από το 2010 -όταν ξεκίνησε η κρίση στη χώρα- στέκεται δίπλα στους μαθητές των πολύτεκνων οικογενειών.
Η φετινή δράση πραγματοποιήθηκε στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας, με τους ιθύνοντες της Ένωσης Πολυτέκνων να σημειώνουν ότι για μια ακόμα χρονιά υπήρξε μεγάλη ανταπόκριση.
![](http://www.enimerosi.com/photos/politeknoi%20sxolika%2021567880205.jpg)
Σημειώνεται ότι στο περιθώριο της διανομής των σχολικών ειδών στους μικρούς μαθητές, η Ένωση Πολυτέκνων Κέρκυρας μοίραζε κι ένα μικρό κολατσιό στα παιδιά.
![](http://www.enimerosi.com/photos/politeknoi%20sxolika1567880215.jpg)
Πρόκειται για μια αξιέπαινη πρωτοβουλία της Ένωσης Πολυτέκνων, η οποία από το 2010 -όταν ξεκίνησε η κρίση στη χώρα- στέκεται δίπλα στους μαθητές των πολύτεκνων οικογενειών.
Η φετινή δράση πραγματοποιήθηκε στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας, με τους ιθύνοντες της Ένωσης Πολυτέκνων να σημειώνουν ότι για μια ακόμα χρονιά υπήρξε μεγάλη ανταπόκριση.
![](http://www.enimerosi.com/photos/politeknoi%20sxolika%2021567880205.jpg)
Σημειώνεται ότι στο περιθώριο της διανομής των σχολικών ειδών στους μικρούς μαθητές, η Ένωση Πολυτέκνων Κέρκυρας μοίραζε κι ένα μικρό κολατσιό στα παιδιά.