Συγκέντρωση διαμαρτυρίας κατά των πλειστηριασμών (video-pics)
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/plistiriasmi-11519204233.jpg?crop=800,480)
πλειστηριασμοί
21 Φεβρουαρίου 2018
/ 08:53
Έξω από την Εφορία στην Π.Ε. Κέρκυρας (Παλαιά Νομαρχία)
KEΡΚΥΡΑ. Συγκέντρωση έξω από την Εφορία πραγματοποίησε σήμερα το πρωί ο «Συντονισμός δράσης κατά των πλειστηριασμών».
Η συγκέντρωση έγινε σε κακές καιρικές συνθήκες και η συμμετοχή ήταν περιορισμένη κυρίως με πανό και συνθήματα όπως «κανένα σπίτι στα χέρια τραπεζίτη» και «Κάτω τα χέρια απ΄του λαού το βιός, εμπρός Λαέ, ξεσηκωμός».
Το παρόν έδωσαν ο ΣΕΠΕ, η ΕΛΜΕ, η ΛΑΕ, το ΠΑΜΕ Κέρκυρας, ο Σύνδεσμος Ιδιωτικών Υπαλλήλων, η Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων Κέρκυρας, οι Συνταξιούχοι ΙΚΑ Κέρκυρας.
![](http://www.enimerosi.com/photos/plistiriasmi-21519204373.jpg)
Στέφανος Σαμοϊλης, εκπρόσωπος ΛΑ.Ε Κέρκυρας
Σοφία Λίβερη εκπρόσωπος συνταξιούχων ΙΚΑ Κέρκυρας
Η συγκέντρωση έγινε σε κακές καιρικές συνθήκες και η συμμετοχή ήταν περιορισμένη κυρίως με πανό και συνθήματα όπως «κανένα σπίτι στα χέρια τραπεζίτη» και «Κάτω τα χέρια απ΄του λαού το βιός, εμπρός Λαέ, ξεσηκωμός».
Το παρόν έδωσαν ο ΣΕΠΕ, η ΕΛΜΕ, η ΛΑΕ, το ΠΑΜΕ Κέρκυρας, ο Σύνδεσμος Ιδιωτικών Υπαλλήλων, η Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων Κέρκυρας, οι Συνταξιούχοι ΙΚΑ Κέρκυρας.
![](http://www.enimerosi.com/photos/plistiriasmi-21519204373.jpg)
Στέφανος Σαμοϊλης, εκπρόσωπος ΛΑ.Ε Κέρκυρας
Σοφία Λίβερη εκπρόσωπος συνταξιούχων ΙΚΑ Κέρκυρας