Συναυλία του μουσικού σώματος της Φιλαρμονικής Κυνοπιαστών με έργα θρησκευτικής μουσικής
![](https://cdn.enimerosi.com/photos/1713708148148e5d2625c111aa2b491c0c2a4b305e.jpg?crop=800,480)
Τη Μ. Δευτέρα στις 21:00
ΚΕΡΚΥΡΑ. Τη Μ. Δευτέρα 29/04 στις 21:00 το μουσικό σώμα της Φιλαρμονικής Κυνοπιαστών θα δώσει συναυλία με έργα θρησκευτικής μουσικής στον Ιερό Μητροπολιτικό Καθολικό Ναό Αγίων Ιακώβου και Χριστοφόρου (DUOMO). Σολίστ:
Εύα Καργιοφύλη (Soprano)
Ίσιδα Βλαχοπούλου (Βιολί)
Άννα Λαρεντζάκη (Φλάουτο)
Διευθύνει ο αρχιμουσικός Σπύρος Νίκας
Αφήγηση Έλενα Πουλημένου
Την εκδήλωση συνδιοργανώνει η Περιφέρεια Ιονίων Νήσων και βρίσκεται υπό την αιγίδα της Καθολικής Αρχιεπισκοπής Κέρκυρας και της Ενορίας του Ιερού Καθολικού Μητροπολιτικού Ναού (DUOMO).
Η εκδήλωση θα έχει ελεύθερη είσοδο.