Γ΄Εθνική: Ανεβαίνει ο Αστέρας 2-1 τον Διγενή… έχασε 2-0 στην Πάργα η ΑΕΛ

Αστέρας Πετριτή
29 Ιανουαρίου 2023 / 18:34
ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ

Ο Αστέρας Πετριτή αν και βρέθηκε από το 8΄ πίσω στο σκορ από γκολ του Καλτσά, με αντίπαλο τον Διγενή Νεοχωρίου, με ψυχή γύρισε το ματς στην επανάληψη

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής ο απολογισμός ήταν μια νίκη και μια ήττα για τις ομάδες του νησιού μας.  Ο Αστέρας Πετριτή αν και βρέθηκε από το 8΄ πίσω στο σκορ από γκολ του Καλτσά, με αντίπαλο τον Διγενή Νεοχωρίου, με ψυχή γύρισε το ματς στην επανάληψη, ισοφάρισε στο 53΄με τον Γεωργακόπουλο και νίκησε στο τέλος 2-1. Με τη νίκη αυτή ανέβηκε αισθητά πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού. Αντίθετα στην Πάργα η ΑΕΛ δεν μπόρεσε να πάρει θετικό αποτέλεσμα, έχασε 2-0 από τον Απόλλωνα και έμεινε πίσω από την κορυφή. Τα γκολ για τους γηπεδούχους ο Σιδέρης στο 41΄ και 52΄.