Το Σάββατο 3/12 στο ΕΑΚΚ «Πρωτάθλημα Επίλεκτων Αθλητών–τριών»

Το Σάββατο 3/12 στο ΕΑΚΚ «Πρωτάθλημα Επίλεκτων Αθλητών–τριών»

ΚΕΡΚΥΡΑ. Το Σάββατο στο κλειστό του ΕΑΚΚ έχουμε μια ξεχωριστή διοργάνωση με αγώνες άρσης βαρών (πρώτη φορά στο νησί μας), αφού η Ομοσπονδία σε συνεργασία με τον Αλκίνοο Κέρκυρας ΚΑΙ ΤΗΝ Περιφέρεια Ιονίων Νήσων, διοργανώνουν το Πρωτάθλημα Επίλεκτων Αθλητών – Αθλητριών.

01
Δεκεμβρίου / 2022

ΚΕΡΚΥΡΑ. Το Σάββατο στο κλειστό του ΕΑΚΚ έχουμε μια ξεχωριστή διοργάνωση με αγώνες άρσης βαρών (πρώτη φορά στο νησί μας), αφού η Ομοσπονδία σε συνεργασία με τον Αλκίνοο Κέρκυρας ΚΑΙ ΤΗΝ Περιφέρεια Ιονίων Νήσων, διοργανώνουν  το  Πρωτάθλημα Επίλεκτων Αθλητών – Αθλητριών.

Σαράντα συνολικά αθλητές και αθλήτριες από 20 σωματεία της χώρας θα εκπροσωπηθούν σε αυτούς τους αγώνες, ανάμεσά τους και του Αλκίνοου Κέρκυρας, αφού οι Γεράσιμος Φαναριώτης, Νικηφόρος Γαρνέλης, Στεφανία Ασημοπούλου και Γαρνέλη Σταματία θα αγωνιστούν μπροστά στο δικό τους κοινό.

Έχουμε τρία γκρουπ, στις 10.00 θα ξεκινήσει το Β΄ Ανδρών, στις 12.30 το γκρουπ των γυναικών και στις 15.00 το α΄ γκρουπ των ανδρών. Παρούσα θα είναι η πρόεδρος της Ομοσπονδίας κα Θεανώ Ζαγκλιβέρη, ενώ θα ήταν και ο Πύρρος Δήμας, αλλά είναι στην Κολομβία για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα και θα λείπει. Η τελετή έναρξης των αγώνων ορίστηκε να γίνει στις 12.00.

 Τη λίστα (σε τρία γκρουπ) με τους αθλητές και τις αθλήτριες που θα πάρουν μέρος ανακοίνωσε η Ομοσπονδία, όπως και τα σωματεία για τα οποία αγωνίζονται και είναι:,

Ώρα Έναρξης 10:00 (Ζύγιση 08:00-09:00 (Β΄ανδρών)

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             ΤΡΙΦΥΛΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 55Α

ΒΥΒΩΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ                   ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    55Α

ΒΥΒΩΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ                   ΣΟΙΛΕΜΕΖΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ   61Α

ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ Α.Σ.                      ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ     67Α

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΚΙΑΚΗΣ  ΜΙΧΑΗΛ              67Α

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞ.        67Α

ΑΜΙΛΛΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                          ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΓΕΩΡ.   67Α

ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ                               ΛΟΥΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ             73Α

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΜΠΡΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ        73Α

ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                    ΦΑΝΑΡΙΩΤΗΣ ΓΕΡΑΣ.     73Α

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΔΟΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ        81Α

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ                             ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ.   102Α

ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                    ΓΑΡΝΕΛΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 109Α

ΑΡΚΑΔΙ Ο.Κ.Α.                                  ΚΙΒΡΑΛΙΤΖΕ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    109+Α

Ώρα Έναρξης 12:30 (Ζύγιση 10:30-11:30 (γυναικών)

ΚΡΑΤΕΡΟΣ ΧΑΝΙΩΝ                         ΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   49Γ

ΑΜΙΛΛΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                          ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΑΘΗΝΑ   49Γ

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             ΡΑΠΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ              49Γ

ΠΡΟΤΥΠΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΓΙΔΑΡΑΚΟΥ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ 55Γ

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ   55Γ

ΠΕΛΟΨ ΠΑΤΡΩΝ                              ΠΑΣΣΑ ΕΛΕΝΗ                   55Γ

ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                    ΑΣΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΦ.  55Γ

ΚΡΑΤΕΡΟΣ ΧΑΝΙΩΝ                         ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 64Γ

ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ                               ΜΥΡΙΛΛΑ ΜΑΡΙΑ             71Γ

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ                                   ΠΟΛΑΚΤΣΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 71Γ

ΑΡΚΑΔΙ Ο.Κ.Α.                                  ΛΙΟΝΗ ΧΡΥΣΗ                    71Γ

ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ Α.Σ.                      ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ ΑΝΝΑ 71Γ

ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                    ΓΑΡΝΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ      71Γ

ΙΑΣΩΝ ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ         ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠ.  76Γ

Π.Α.Ο.Κ.                                               ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤ.               81Γ

Ώρα Έναρξης 15:00 (Ζύγιση 13:00-14:00) (Α΄ανδρών)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ      ΛΑΜΠΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤ.      67Α

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΔΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜ.         81Α

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.                         ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ   81Α

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤ.    89Α

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.                         ΠΟΖΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ       89Α

Π.Α.Ο.Κ.                                               ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣ.    89Α

ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                               ΚΛΩΘΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ   102Α

ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                         ΓΚΙΟΥΖΕΛΗΣ ΕΛΕΥΘ.        102Α

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.                   ΧΟΥΤΣΙΣΒΙΛΙ ΓΑΒΡΙΗΛ    109Α

ΕΥΜΑΣΤΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ                   ΝΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ           109+Α

ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ Α.Σ.                      ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 109+Α


ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ