Παρασκευή 19.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Περίπατο ο Φαίακας 25-15 τον Αλέξανδρο Αξιούπολης

ΧΑΝΤΜΠΟΛ Α2 ΑΝΔΡΩΝ
07 Nov 2022 / 16:05

ΚΕΡΚΥΡΑ. Για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών και την 4η αγωνιστική ο Φαίακας κατά πολύ ανώτερος εύκολα επικράτησε του Αλέξανδρου Αξιούπολης με 25-15 και διατήρησε το απόλυτο των νικών.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών και την 4η αγωνιστική ο Φαίακας κατά πολύ ανώτερος εύκολα επικράτησε του  Αλέξανδρου Αξιούπολης με 25-15 και διατήρησε το απόλυτο των νικών. Η Κερκυραϊκή ομάδα και στο ματς αυτό έδειξε ότι έχει μεγάλες δυνατότητες και μπορεί να κόψει πρώτη το νήμα και να επιστρέψει στην Handball Premier.

Ο Φαίακας μόνο στα πρώτα 25 λεπτά δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ, έκλεισε 13-9 το ημίχρονο και στην επανάληψη έδειξε μέρος των φετινών δυνατοτήτων του, έφτασε εύκολα στη νίκη έχοντας κορυφαίο τον Δελλή που πέτυχε 9 τέρματα.

Πεντάλεπτα: 4-1, 4-5, 6-6, 7-6,10-8, 13-9 (ημίχρονο) 15-10, 16-12, 18-12, 20-12, 24-13, 25-15 (τελικό)

Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/1 -5/3

Φαίακας: Ανδριώτης, Αλαμάνος, Τσίλης 2, Κακαφίκας 2, Κουλούρης, Κόντης 4, Δημητρέλος, Κυπριώτης 1, Δ. Δελής 9, Πιτός 2, Τσιλιμπάρης Ζέρβας 2, Ν Δελής, Κορακιανίτης 3, Προβατάς, Νάστος