Οι εκλεγέντες στις τοπικές οργανώσεις του ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ: Τα επίσημα αποτελέσματα

Οι εκλεγέντες στις τοπικές οργανώσεις του ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ: Τα επίσημα αποτελέσματα

Επικυρώθηκαν και δημοσιεύθηκαν τα τελικά αποτελέσματα των εσωκομματικών εκλογών του ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ

12
Μαΐου / 2022

ΚΕΡΚΥΡΑ. Την Κυριακή 8 Μαΐου 2022 διεξήχθησαν στην Κέρκυρα οι εκλογές για την ανάδειξη Νομαρχιακής Επιτροπής, Δημοτικών Οργανώσεων (ανά Δήμο) και Συνέδρων για το 3ο Συνέδριο του Κινήματος Αλλαγής, που θα γίνει στις 20 με 22 Μαΐου. Τα τελικά αποτελέσματα  έχουν ως εξής:
 
Για την ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΕΡΚΥΡΑΣ εκλέγονται:
 

  1. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ  578
  2. ΤΗΣΑΧΟΝΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  451
  3. ΒΛΑΣΣΗΣ ΘΩΜΑΣ  366
  4. ΚΟΥΣΤΑΣ ΜΑΡΙΟΣ  341
  5. ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  297
  6. ΣΟΥΕΡΕΦ ΑΝΔΡΕΑΣ- ΘΕΜΙΣΤ.  259
  7. ΠΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  228
  8. ΚΟΝΤΟΜΑΡΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ  214
  9. ΠΕΤΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  156
  10. ΒΑΡΕΛΗ ΕΛΠΙΔΑ  146
  11. ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ ΑΜΑΛΙΑ  109
 
 
Για την ΔΗΜΟΤΙΚΗ  ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΔΗΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΝΤΙΩΝ ΝΗΣΩΝ εκλέγονται με σειρά ψήφων:
                          
 
  1. ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ- ΦΟΙΒΟΣ
  2. ΠΑΠΑΘΑΝΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  3. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  4. ΣΑΜΟΥ-ΜΑΤΖΟΚΙ ΣΑΡΑ
  5. ΔΑΦΝΗ ΑΙΓΛΗ
 
Για την  ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΔΗΜΟΥ ΝΟΤΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ εκλέγοντα με σειρά ψήφων:
                                          
 
  1. ΒΛΑΣΣΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
  2. ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  3. ΣΕΒΔΑΓΙΑΝ ΒΑΡΒΑΡΑ
  4. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  5. ΓΡΕΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
 
Για την ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ Δήμου Παξών εκλέγονται:
 
  1. ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  2. ΒΑΡΟΤΣΗΣ ΑΡΣΕΝΗΣ
  3. ΛΕΚΚΑΣ ΑΡΣΕΝΗΣ
  4. ΛΕΚΚΑ ΕΛΕΝΗ
  5. ΤΡΑΝΑΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
 
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ  ΓΙΑ ΤΟ 3ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ στο Δήμο Κεντρικής Κέρκυρας  εκλέγονται 21 αντιπρόσωποι με σειρά ψήφων:
 
  1. ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  2. ΒΛΑΣΣΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
  3. ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
  4. ΠΕΡΑΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  5. ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
  6. ΤΣΕΝΕΜΠΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
  7. ΛΟΥΜΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  8. ΧΕΙΜΑΡΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
  9. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  10. ΜΑΝΕΣΗ ΜΑΡΙΑ
  11. ΜΠΟΥΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
  12. ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
  13. ΠΑΠΑΘΑΝΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  14. ΒΛΑΧΟΣ ΑΧΙΛΕΑΣ
  15. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  16. ΜΑΥΡΩΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  17. ΛΑΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
  18. ΔΑΦΝΗ ΑΙΓΛΗ
  19. ΜΑΜΑΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
  20. ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
  21. ΚΑΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ- ΤΖΟΑΝΝΑ
  
 
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ  ΓΙΑ ΤΟ 3ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ στο Δήμο Νότιας Κέρκυρας εκλέγονται 8 αντιπρόσωποι με σειρά ψήφων:
  1. ΜΟΙΡΙΣΚΛΑΒΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  2. ΖΕΡΒΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
  3. ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  4. ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
  5. ΔΑΦΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
  6. ΚΡΟΤΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
  7. ΚΟΥΡΤΕΛΕΣΗ ΑΡΕΤΗ
  8. ΠΕΤΡΑΚΗΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ
 
 
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ 3ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ στο Δήμο Βόρειας Κέρκυρας εκλέγονται 4 αντιπρόσωποι με σειρά ψήφων:
 
  1. ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  2. ΠΡΟΒΑΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  3. ΡΙΖΟΥ ΜΑΡΙΑ
  4. ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ
 
 
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ 3ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ για τους Παξούς εκλέγεται:
 
ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
 
Ο Γραμματέας
Νίκος Τησαρχόντου.