Παρασκευή 29.03.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Στον τελικό του μπάσκετ οι παίδες του Ναυσίθοου

Μπάσκετ ΕΣΚΑΒΔΕ
09 Απριλίου 2022 / 19:36

Η ομάδα της Κέρκυρας μπόρεσε να φτάσει στη νίκη στο β΄μέρος σε ένα ματς που ήταν με 19-18 πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, αλλά με εξαιρετική άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο (10-4 το επί μέρους σκορ) έφτασε στη νίκη και για πρώτη φορά στην ιστορία της αγγίζει τον τίτλο της πρωταθλήτριας.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Ναυσίθοος στον ημιτελικό του παιδικού πρωταθλήματος (ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ Αστακό Αιτ/νιας) νίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα με 42-36 και πέρασε στον τελικό, όπου θα διεκδικήσει τον τίτλο με αντίπαλο το νικητή του ζευγαριού Αίολος Αστακού-ΑΛΦΑ ΄93,

Η ομάδα της Κέρκυρας  μπόρεσε να φτάσει στη νίκη στο β΄μέρος σε ένα ματς που ήταν με 19-18 πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, αλλά με εξαιρετική άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο (10-4 το επί μέρους σκορ) έφτασε στη νίκη και για πρώτη φορά στην ιστορία της αγγίζει τον τίτλο της πρωταθλήτριας.