Παρασκευή 29.03.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Έκανε το καθήκον της η ΑΕΛ, 2-0 την Μηχανιώνα

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
23 Ιανουαρίου 2022 / 17:33

Κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης, η «Βασίλισσα του Νότου» έπαιξε ψύχραιμα και μεθοδικά, δεν εκβίασε το γκολ και κατάφερε έτσι στο τελευταίο 20λεπτο να σκοράρει δυο φορές και να πάρει τη νίκη.

Η ΑΕ Λευκίμμης συνεχίζει να δείχνει το καλό της πρόσωπο που είχε τις τελευταίες αγωνιστικές και σε ένα παιγνίδι μεγάλης βαθμολογικής σημασίας κόντρα στον Ποσειδώνα Μηχανιώνας νίκησε με 2-0 και ανέβηκε βαθμολογικά, είναι μόλις μια νίκη κάτω από τη ζώνη υποβιβασμού.

Με δεδομένο ότι έχει εύκολο πρόγραμμα ως το τέλος του πρωταθλήματος, πιστεύουμε ότι χωρίς δυσκολία θα μείνει στην κατηγορία.

Ο Βαγγέλης Τσεβανέδης ο οποίος επέστρεψε όχι μόνο στον αγωνιστικό χώρο, αλλά και στα γκολ, έκανε το 1-0 στο 70΄ ενώ στο 89΄ ο Κ. Γεωργακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ΑΕΛ.