Πέμπτη 28.03.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Εξαιρετικός ο ΟΦΑΜ, 4-1 τον Αστέρα Καληράχης

ΟΦΑΜ
16 Ιανουαρίου 2022 / 17:48

Η ομάδα του Σ. Σιδερόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στο ματς από το ξεκίνημα και προηγήθηκε στο 19΄ όταν ο Μποζίκης με κεφαλιά αξιοποίησε σέντρα του Ταμπάκου από δεξιά.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο ΟΦΑΜ δεν είχε περιθώρια απώλειας βαθμών κόντρα στον Αστέρα Καληράχης, ήταν εξαιρετικός και από το α΄ ημίχρονο κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη και να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Η ομάδα του Σ. Σιδερόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στο ματς από το ξεκίνημα και προηγήθηκε στο 19΄ όταν ο Μποζίκης με κεφαλιά αξιοποίησε σέντρα του Ταμπάκου από δεξιά. Δέκα λεπτά αργότερα ο Χαρβαλιάς μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0 ενώ στο 33΄ ο Γωνιάδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να έλθει και πάλι ο Χαρβαλιάς στο 41΄ να πετύχει τέταρτο γκολ για την ομάδα του Αγ. Ματθαίου. Οι φιλοξενούμενοι, το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις αρχές του β΄ μέρους.

Να σημειώσουμε ότι στην 11άδα ξεκίνησε ο νεοαποκτηθείς Σκυφτάς που έδειξε πολύ καλά στοιχεία, ενώ δόθηκε και η δυνατότητα να πάρουν χρόνο συμμετοχής και νεαροί παίκτες.

Διαιτητές: από τη Θεσπρωτία  Ειρήνη Πίγγιου, Γ. Παπαλαζάρου, Δ. Μώκος.
ΟΦΑΜ (Σ. Σιδερόπουλος): Σκάρπος, Ταμπάκου, Τσορμπατζίδης, Παπαδόπουλος, Σκυφτάς, Σπίνουλας, Καμάρα, Γωνιάδης, Μποζίκης, Ρουί Σίλβα, Χαρβαλιάς (έπαιξαν και οι Σούκερας, Βρυώνης, Αρμενιάκος Γ., Βασιλάκης Γ., Ανδριώτης Σπ.).