Παρασκευή 29.03.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Φαίακας - ΠΑΟΚ 24-35. Δεύτερος σκόρερ της παρτίδας, ο Δούγιας (8)

handball premier
17 Απριλίου 2021 / 17:28

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και η μόνη φορά που είχε επαφή με το σκορ ο Φαίακας ήταν στο 15΄όταν μείωσε σε 4-6, ενώ στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ μεγάλωνε τη διαφορά και το ημίχρονο τελείωσε 6-18.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Φαίακας κόντρα στον αήττητο  και διεκδικητή του τίτλου ΠΑΟΚ δεν θα μπορούσε να περιμένει κάτι περισσότερο από μια αξιοπρεπή εμφάνιση και αυτό έκανε, αφού έχασε από τον ανώτερό του αντίπαλο με 35-24 στο κλειστό του ΕΑΚΚ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και η μόνη φορά που είχε επαφή με το σκορ ο Φαίακας ήταν στο 15΄όταν μείωσε σε 4-6, ενώ στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ μεγάλωνε τη διαφορά και το ημίχρονο τελείωσε 6-18. Στην επανάληψη το ματς ήταν ανοικτό χωρίς σκοπιμότητες τα νεαρά παιδιά του Φαίακα προσπάθησαν ως το τέλος, πήραν εμπειρίες χρήσιμες για την επόμενη σεζόν, με τον Δούγια να είναι ο σκόρερ της κερκυραϊκής ομάδας με οκτώ τέρματα.

Διαιτητές: Λινάρδος - Νικολαΐδης.
Δίλεπτα: 5-7. Κόκκινη: Κυριακίδης 55:40 (τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 2/2 - 7/8.
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 1-4, 4-6, 5-11, 5-14, 6-18 (ημχ), 9-20, 9-24, 13-28, 17-29, 20-32, 24-35

Φαίακας (Μιχαλάκης): Κοσκινάς, Καραμανλής 2, Πάλλας, Ασμάνογλου, Δούγιας 8, Σουλάνης 4, Δημητρέλος. Σκούρτας 3, Ανδριώτης, Δόικας, Βλαχόπουλος 1, Δελλής 3, Xhabatti, Κυριακίδης, Γιαννακόπουλος 2, Νάστος 1.
ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Παλάσκας 11, Νικολαΐδης, Μέντουριτς, Αποστόλου 4, Σεϊρεκίδης 2, Τσαναξίδης 4, Παπαβασίλης 2, Καβουσανάκης 2, Λιάπης 7, Κυριακίδης 1, Άρσιτς, Στογιάνοβιτς 1, Τζωρτζίνης 2, Γιορανίδης, Παπαγιώτας.