ΕΠΣΚ: Η μερίδα του λέοντος στους γηπεδούχους

ΕΠΣΚ: Η μερίδα του λέοντος στους γηπεδούχους

Από τη νίκη (3-0) του Α.Ο. Κέρκυρα επί της Ομόνοιας, στην επανεμφάνισή του στο ΕΑΚ (φωτό ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ)

Συνεχίστηκαν σήμερα, Σάββατο (24/10), τα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κέρκυρας - Επέστρεψε στο ΕΑΚ, ο Α.Ο. Κέρκυρας, που επικράτησε (3-0) εύκολα της Ομόνοιας

24
Οκτωβρίου / 2020

ΚΕΡΚΥΡΑ.  Αρκετά ματς έγιναν σήμερα για τις δυο κατηγορίες των τοπικών πρωταθλημάτων, με τους γηπεδούχους να έχουν τη μερίδα του λέοντος στις νίκες.

Στην Α1 νίκησαν και οι τρεις γηπεδούχοι, ο Θιναλιακός τον Όλυμπο 3-1 (σ.σ. ο τερματοφύλακας Ντάικος του Ολύμπου απέκρουσε 2 πέναλτι), τα Κανάλια νίκησαν τους Αυλιώτες 2-1, ενώ στο Νότο το Περιβόλι νίκησε τον Κάβο.

Α.Ο. Κέρκυρα-Ομόνοια 3-0 (φωτό ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ)

Με πολύ καλή εμφάνιση ο Α.Ο. Κέρκυρα στην επιστροφή του στο ΕΑΚΚ, νίκησε δίκαια 3-0 την Ομόνοια. Χωρίς νικητή το ντέρμπι Μπενίτσες –Κρόνος, ενώ σπουδαίο διπλό στην Κασσιόπη έκαναν οι Περουλάδες επί του Δία.

Α.Ο. Κέρκυρα-Ομόνοια 3-0 (φωτό ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ)

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

Α1 ΕΠΣΚ 1ος όμιλος

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (2η) αγωνιστική

Σάββατο 24/10/2020
Θιναλιακός – Όλυμπος  3-1
ΑΕ Καναλίων - Οδυσσέας   2-1

Κυριακή 25/10/2020 ώρα 15:30
Νέος 2017 - Αστέρας Λιαπάδων
Αχιλλέας Νυμφών - Ολυμπιάδα

Α1 ΕΠΣΚ 2ος όμιλος

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (2η) αγωνιστική

Σάββατο 24/10/2020
Αναγέννηση Περιβολίου – Κάβος 2-1
Κερ. Αγ. Νικολάου - Βολίδα  α.α.  3-0

Κυριακή 25/10/2020
12:30 ΑΟ Παξοί - Ατρόμητος Στρογγυλής
15:30 Αστέρας Πετριτή - Φαίακας Μαραθιά


Α΄ ΕΠΣΚ 1ος όμιλος

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (2η) αγωνιστική

Σάββατο 24/10/2020 ώρα 15:30
Δίας - Εθνικός Περουλάδων   1-2
ΑΕ Φαιάκων - Αστέρας Σπαρτύλα 7-0

Κυριακή 25/10/2020 ώρα 12:00
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων – Ηρ. Σφακερών
ΠΑΟ Κορακιάνας - ΓΕ Παλαιοκαστριτών

Α.Ο. Κέρκυρα-Ομόνοια 3-0 (φωτό ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ)

Α΄ ΕΠΣΚ  2ος όμιλος

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (2η) αγωνιστική

Σάββατο 24/10/2020
ΠΑΟΣ Κανονιού - Θύελλα (18:30)
ΑΟ Κέρκυρα – Ομόνοια 3-0

Κυριακή 25/10/2020
15:30 ΑΟ Κοντόκαλι - Ατρόμητος Άφρας
12:00 Μέγας Αλέξανδρος - Άρης Μέσης
Ρεπό: Κεραυνός Ποταμού

Α΄ ΕΠΣΚ 3ος όμιλος

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (2η) αγωνιστική

Σάββατο 24/10/2020
Ποσ. Βιταλάδων – Κερ. Δραγωτινών 3-0
Μπενίτσες - Κρόνος Αργυράδων 1-1

Κυριακή 25/10/2020 ώρα 15:30
ΑΟ Βασιλάτικα - Ηρακλής Αγίων Δέκα
Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΟ Σιναράδων

ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ